Twardziel w skórze amanta

Ryan Gosling – aktor o wielu twarzach. Poznajcie najlepsze filmy z jego udziałem

Materiały prasowe

Ryan Gosling należy do grona najpopularniejszych hollywoodzkich aktorów. Swoją karierę rozpoczął już w dzieciństwie. W 1993 roku zaczął występować w produkowanym przez Disney Channel „Klubie Myszki Mickey”. Później występował w kilku produkcjach telewizyjnych, ale przełomowa dla jego kariery okazała się rola Herkulesa w serialu „Młody Herkules”. Jednym z jego pierwszych filmowych występów była rola w filmie „Fanatyk”, która przyniosła mu światową sławę. Z czasem aktor zaczął się pojawiać w największych hollywoodzkich produkcjach, za które był nominowany między innymi do Oscara i Złotego Globu – tę ostatnią statuetkę otrzymał za rolę w obsypanym nagrodami „La La Land”. Wybraliśmy pięć filmów z udziałem aktora, które możemy wam polecić:

1. „La La Land”, reż. D. Chazelle (2016)

Film przedstawia historię Mii, która jest początkującą aktorką. Wciąż czeka na swoją życiową szansę i pracuje jako kelnerka. Pewnego dnia spotyka Sebastiana (Ryan Gosling), który jest muzykiem jazzowym. Jednak zamiast spełniać swoje marzenia i nagrywać płyty, gra do kotleta w godnym pożałowania lokalu. Oboje łączy pragnienie, by zacząć wcielać swoje pasje w życie. Zakochują się w sobie, ale gdy ich kariery zaczynają nabierać rozpędu, zaczyna brakować im czasu dla siebie, a także sił do podtrzymywania łączącej ich relacji. Będą musieli stoczyć prawdziwą walkę o to, żeby ich uczucie przetrwało wszelkie przeciwności losu.

2. „Drive”, reż. N. W. Refn (2011)

Film „Drive” przedstawia historię młodego kierowcy (w tej roli Ryan Gosling), który jest kaskaderem filmowym. W nocy pomaga przestępcom uciekać z miejsc zbrodni, do czego wykorzystuje swoje niezwykłe umiejętności rajdowe. Chociaż jego życie nie zalicza się do spokojnych, mężczyzna zdaje się tym wcale nie przejmować. Jest zawsze chłodny, opanowany i nie okazuje żadnych emocji. Są to jednak tylko pozory – pod maską spokoju kłębi się kumulowany od dawna niepokój. Jego życie zmienia się zupełnie, gdy spotyka na swojej drodze Irene.

3. „Blade Runner 2049”, reż. D. Villeneuve (2017)

Akcja filmu „Blade Runner 2049" rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z „Łowcy Androidów” Ridleya Scotta. Rick Deckard, który miał niegdyś za zadanie tropić i eliminować replikantów, musi się teraz ukrywać. Jego życie komplikuje się w momencie, gdy oficer LAPD K (Ryan Gosling) odkrywa pewne szokujące fakty, które mogą zagrozić całemu społeczeństwu. Oficer postanawia udać się do Deckarda, w którym widzi jedyną nadzieję na zapobieżenie tragedii. Nie jest on jednak jedyną osobą, która chce go wytropić – za Deckardem podąża także Ninander Wallace i jego lojalna replikantka, Luv.


4. „Nice Guys. Równi goście”, reż. S. Black (2016)

Film „Nice Guys. Równi goście" przenosi nas do do Kalifornii w 1977 roku. W tajemniczych okolicznościach zostaje zamordowana Misty Mountains, która jest gwiazdą filmów dla dorosłych. Niedługo po tych wydarzeniach splatają się losy pewnego gruboskórnego najemnika, Jacksona Healy’ego, oraz niezbyt rozgarniętego prywatnego detektywa, Hollanda Marcha, w którego wcielił się Ryan Gosling. Chociaż obaj panowie za sobą wyraźnie nie przepadają, decydują się połączyć siły, żeby uratować dziewczynę, której prawdopodobnie grozi wielkie niebezpieczeństwo.

5. „Kocha, lubi, szanuje”, reż. G. Ficarra, J. Requa (2011)

„Kocha, lubi, szanuje" to opowiesć o życiu Cala Weavera, które jest wielkim pasmem sukcesów – ma świetną pracę, piękny dom, żonę i dzieci. Wszystko zaczyna się sypać, gdy Cal odkrywa, że żona Emily go zdradza i chce rozwodu. Nagle zostaje zupełnie sam. Nie umie się jednak odnaleźć w życiu singla i wolne wieczory spędza w samotności w barze. Pewnego dnia poznaje tam przystojnego i pewnego siebie Jacoba Palmera (Ryan Gosling), który decyduje się pomóc Calowi. Wprowadza go w świat pełen zakrapianych alkoholem imprez i kobiet. Cal nie jest jednak przekonany, czy odpowiada mu taki styl życia. Co więcej odkrywa, że wcale nie jest on lepszy od tego, który dotychczas prowadził.
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO