×

Wyszukaj artykuł

Nie tylko "Zmierzch"!

Robert Pattinson – najlepsze filmy z udziałem aktora. Widzieliście wszystkie?

Redakcja Pinbook | 29-06-2020 | skomentuj

Robert Pattinson – najlepsze filmy z udziałem aktora. Widzieliście wszystkie?

"Zaginione miasto Z"/Materiały prasowe

OceńRobert Pattinson to brytyjski aktor filmowy, który karierę rozpoczął już jako nastolatek. W wieku 15 lat zadebiutował w sztuce „Nasze miasto” wystawianej w Barnes Theatre Company. Podczas przygotowań do kolejnych spektakli chodził na castingi do ról filmowych. W 2004 roku otrzymał angaż w „Targowisku próżności”, a także w telewizyjnym filmie „Klątwa Pierścienia”. Pierwszy duży rozgłos przyniosła mu rola Cedrika Diggory’ego, w którego wcielił się w filmie „Harry Potter i Czara Ognia” z 2005 roku. Przełomowy dla jego kariery okazał się z kolei rok 2008, w którym zagrał w „Zmierzchu” opartym na bestsellerowej powieści Stephanie Meyer. Chociaż przez długi czas aktor był utożsamiany przede wszystkim z rolą bladolicego wampira Edwarda, w którego wcielał się przez lata w kolejnych częściach sagi, wkrótce udało mu się zerwać z tym wizerunkiem dzięki świetnym występom w innych produkcjach. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktora, które możemy wam polecić:

1. „Lighthouse”, reż. R. Eggers (2019)

Akcja „Lighthouse” rozgrywa się w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku. W latarni morskiej znajdującej się na odległej wyspie w Nowej Anglii pracują dwaj latarnicy (w jednego z nich wcielił się Robert Pattinson). Wkrótce nadchodzi wielki sztorm, który zdaje się nie mieć końca. Podczas przymusowego zamknięcia obaj mężczyźni muszą się mierzyć nie tylko ze strachem, ale także z doskwierającym poczuciem samotności. Zostaną zmuszeni do walki ze swoją silną wolą i potrzebami, a także dziwną siłą, która zdaje się przebywać w budynku. Latarnicy powoli zaczynają popadać w szaleństwo i przestają odróżniać rzeczywistość od wytworów ich wyobraźni.

  Zobacz także  


2. „Twój na zawsze”, reż. A. Coulter (2010)

„Twój na zawsze” przedstawia historię Tylera, który jest zbuntowanym młodym nowojorczykiem. Ma napięte relacje z ojcem i od czasu rodzinnej tragedii zerwał kontakty ze swoją rodziną. Wkrótce zaczyna odczuwać coraz większe przygnębienie na myśl, że nikt nie umie go zrozumieć. W pewnym momencie spotyka Ally, dzięki której ponownie zaczyna odczuwać sens życia. Młodzi ludzie zakochują się w sobie. Dziewczyna sprawia, że Tyler postanawia naprawić stosunki z rodziną. Gdy jednak przystępuje do działania okazuje się, że może być już na to za późno. Uda mu się jeszcze zmienić swoje życie?

3. „Woda dla słoni”, reż. F. Lawrence (2011)

Film „Woda dla słoni” opowiada o losach 23-letniego Jacoba Jankowskiego (w tej roli Robert Pattinson), który jest studentem weterynarii. Z powodu pewnych dramatycznych wydarzeń musi porzucić studia tuż przed uzyskaniem dyplomu. Niezwykły zbieg okoliczności sprawia, że przyłącza się do wędrownego cyrku, w którym zaczyna pracować jako weterynarz. Poznaje tam piękną Marlenę, która zajmuje się ujeżdżaniem koni i jest żoną właściciela cyrku, Augusta. Oboje szybko się w sobie zakochują, co sprawia, że zazdrosny i wybuchowy mąż Marleny zaczyna śledzić ich każdy krok. Nie wiedzą nawet, jakie ściągną na siebie niebezpieczeństwo.

  Zobacz także  


4. „Popiołki”, reż. P. Morrison (2008)

Akcja „Popiołków” przenosi nas w realia roku 1922, kiedy to 18-letni Salvador Dali (Robert Pattinson) przyjeżdża na uniwersytet w Madrycie, żeby rozpocząć studia artystyczne. Niezwykle nieśmiały i jednocześnie ekscentryczny młodzieniec przykuwa uwagę dwóch studentów należących do uniwersyteckiej elity - poety Federico Garcii oraz przyszłego reżysera, Luisa Buñuela. Wkrótce ten ostatni zaczyna obserwować, jak między Federiciem a Salvadorem nawiązuje się głęboka więź. Jest to dopiero początek romansu obu artystów. Nie wiedzą jednak, że ich sielankę przerwie nadciągająca wojna domowa w Hiszpanii.

5. „Zaginione miasto Z”, reż. J. Gray (2016)

„Zaginione miasto Z” opowiada o podróżniku Fawcettcie, który w 1925 roku wyrusza do Amazonii w celu odnalezienia starożytnej cywilizacji. Badacz ma nadzieję, że będzie to jedno z najważniejszych odkryć w historii. Nie jest pierwszą osobą, która pod wpływem opowieści o legendarnym El Dorado postanowiła odnaleźć bogactwa skrywane przez zaginione miasto, które nazwano Zexisted. W spełnieniu marzeń nie przeszkodzą mu nawet szyderstwa ze strony kolegów z brytyjskiego Royal Geographic Society, ani zatroskana rodzina.

Jeśli chcecie poznać więcej produkcji z udziałem Roberta Pattinsona, koniecznie zobaczcie filmy „Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu” oraz „Saga Zmierzch: Zaćmienie”. Zachęcamy również do obejrzenia thrillera „Cosmopolis”.

 

 

Wszystko na temat:

Robert Pattinson Filmografie Aktorzy Filmy Wszystkie tagiKomentarze: