×

Wyszukaj artykuł

"Pretty Woman" i nie tylko

Richard Gere – najlepsze filmy z aktorem. Te tytuły trzeba znać!

Redakcja Pinbook | 06-07-2020 | skomentuj

Richard Gere – najlepsze filmy z aktorem. Te tytuły trzeba znać!

"Mój przyjaciel Hachiko"/Materiały prasowe

OceńRichard Gere niewątpliwie jest jednym z najsłynniejszych amerykańskich aktorów. Karierę rozpoczął w 1973 roku, gdy wystąpił w telewizyjnym dramacie „Chelsea D.H.O.". Dwa lata później zadebiutował na wielkim ekranie w filmie „Raport dla komisarza”. Z czasem zaczął występować w coraz większych hollywoodzkich produkcjach, a dzięki swojemu charakterystycznemu wizerunkowi był najchętniej obsadzany w rolach filmowych amantów. Nie bez powodu najbardziej znanymi produkcjami z jego udziałem są komedie romantyczne, takie jak „Pretty Woman”, „Zatańcz ze mną” czy „Uciekająca panna młoda”. Należy jednak podkreślić, że aktor świetnie się odnajduje również w innych kreacjach. Gwiazdor był czterokrotnie nominowany do Złotego Globu, a w 2003 roku otrzymał tę statuetkę za występ w musicalu „Chicago”. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem Richarda Gere’a, które należą do najlepszych w jego karierze:

1. „Chicago”, reż. B. Marshall (2002)

„Chicago” przedstawia historię Roxie Hart, która marzy o karierze musicalowej piosenkarki. Jej idolką jest kabaretowa aktorka, Velma Kelly, która niedawno z zimną krwią zamordowała swojego męża i siostrę. Gdy kochanek oszukuje naiwną Roxie, że pomoże jej w karierze, kobieta zabija go i trafia do tego samego więzienia, w której przebywa jej idolka. Na miejscu znany adwokat Billy Flynn (Richard Gere) zgadza się podjąć sprawę Roxie, a także pokierować jej dalsza karierą. Kelly nie zamierza jednak tak łatwo oddać swojej sławy w ręce początkującej piosenkarki. Zaczyna knuć intrygę, która może przekreślić wszelkie marzenia Roxie.

  Zobacz także  


2. „Pretty Woman”, reż. G. Marshall (1990)

Bohaterką filmu „Pretty Woman” jest piękna prostytutka Vivian Ward. Pewnego dnia przypadkiem spotyka wpływowego i bogatego biznesmena Edwarda Lewisa (Richard Gere), który proponuje jej, żeby przez tydzień pełniła u jego boku rolę „damy do towarzystwa”. Zachęcona wysokim honorarium Vivian przystaje na tę propozycję i zaczyna mieszkać razem z Edwardem w luksusowym hotelowym apartamencie. Biznesmen po pewnym czasie z zaskoczeniem odkrywa, że Vivian ma wiele wrodzonego i naturalnego wdzięku. Z fascynacją obserwuje, jak pod jego opieką przemienia się w prawdziwą damę. Wkrótce między dwojgiem zaczyna się rodzić szczególna więź.

3. „Niewierna”, reż. A. Lyne (2002)

„Niewierna” opowiada o Connie i Edwardzie (Richard Gere), którzy są małżeństwem w średnim wieku. Już od wielu lat wiodą udane i pozornie szczęśliwe życie. Jednak z czasem w ich codzienność zaczyna się wkradać rutyna i nuda. Wówczas Connie poznaje młodego Francuza Paula Martela, z którym wdaje się w namiętny romans. Nowo poznany mężczyzna daje jej wszystko, czego nie otrzymywała od Edwarda. Kochankowie zaczynają się potajemnie spotykać w mieszkaniu Paula w Soho. Wkrótce Edward zaczyna przeczuwać, że w jego małżeństwie dzieje się coś niedobrego. Gdy dowiaduje się o zdradzie żony, dochodzi do tragedii.

  Zobacz także  


4. „Mój przyjaciel Hachiko”, reż. L. Hallström (2009)

 W filmie „Mój przyjaciel Hachiko” Richard Gere wcielił się w profesora Parkera Wilsona, który na dworcu kolejowym znajduje szczeniaka rasy Akita. Mężczyzna zabiera go i rozpoczyna poszukiwania chętnych do przygarnięcia psa. Nikt się jednak nie zgłasza, a rodzina profesora przywiązuje się do czworonoga. Ostatecznie pies otrzymuje imię Hachiko i z czasem wyrasta na mądrego oraz najbardziej oddanego przyjaciela Wilsona. Pies codziennie rano i bez względu na pogodę odprowadza swojego pana na stację, a po południu przychodzi, żeby powitać go na peronie. Ten uroczy rytuał trwa do czasu, gdy pewnego dnia profesor nie wraca z pracy...

5. „Lęk pierwotny”, reż. G. Hoblit (1996)

Bohaterem filmu „Lęk pierwotny” jest Martin Vail (Richard Gere), który uchodzi za jednego z najlepszych prawników w całym Chicago. Pewnego dnia dochodzi do brutalnego morderstwa arcybiskupa. W pobliżu miejsca zbrodni po ucieczce przed policją zostaje chwytany młody ministrant Aaron Stampler, który jest cały pokryty krwią. 19-latek trafia do aresztu i przez cały czas twierdzi, że jest niewinny. Vail postanawia zająć się za darmo jego nietypową sprawą. Wkrótce rozpoczyna się skomplikowany proces, podczas którego wychodzą na jaw mroczne sekrety z życia księdza.

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? W takim razie zachęcamy do obejrzenia poruszającego historycznego filmu „Miasto 44”. Jeśli natomiast jesteście złaknieni rozrywki, koniecznie zobaczcie „Jackass 3-D” oraz animowany film „Skubani”.

Wszystko na temat:

Richard Gere Filmografie Aktorzy Filmy Wszystkie tagiKomentarze: