Nie tylko „Resident Evil”

Milla Jovovich – piękna i niebezpieczna. Poznajcie jej najlepsze role!

"Resident Evil"/Materiały promocyjne

Chociaż Milla Jovovich zasłynęła jako amerykańska gwiazda, tak naprawdę urodziła się w Kijowie. Jej matka, Galina Łoginowa, była popularną radziecką aktorką. Gdy Jovovich miała pięć lat, wraz z rodziną wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, w których wkrótce rozpoczęła karierę dziecięcej modelki. Matka od początku przygotowywała ją do zawodu aktorki posyłając ją do szkoły aktorskiej oraz baletowej. W 1988 roku zadebiutowała przed kamerami w filmie „Spotkanie dwóch księżyców”. Pierwszy rozgłos przyniosła jej rola w filmie przygodowym „Powrót do błękitnej laguny” z 1991 roku. Wkrótce zaczęła występować w największych hollywoodzkich produkcjach. Za role w „Piątym elemencie” oraz „Resident Evil” otrzymała nominacje do Saturnów. Przedstawiamy pięć produkcji z udziałem gwiazdy, które zdecydowanie trzeba obejrzeć:

1. „Resident Evil”, reż. P. Anderson (2002)

Akcja opartego na grze komputerowej filmu „Resident Evil” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Wpływowa korporacja Umbrella prowadzi badania nad bronią bakteriologiczną w tajnym podziemnym laboratorium. Dochodzi do sabotażu, w wyniku którego zabójczy wirus T zaczyna się rozprzestrzeniać i infekować kolejnych naukowców. Pod jego wpływem zamieniają się w spragnione ludzkiego mięsa zombie. Główny komputer „Ula” podejmuje decyzję o zamknięciu zainfekowanych. Do laboratorium wkracza grupa komandosów, którzy mają trzy godziny, żeby opanować wirusa. Nie wiedzą jednak, jak wielkie niebezpieczeństwo czeka na nich w podziemiach.

2. „Piąty element”, reż. L. Besson (1997)

Akcja filmu „Piąty element” rozgrywa się w XXIII wieku. Film opowiada o losach byłego komandosa, Korbena Dallasa, który pracuje jako nowojorski taksówkarz. Pewnego dnia do jego taksówki wpada tajemnicza kobieta (Milla Jovovich) – jest niemal naga, nie zna języka angielskiego i ściga ją policja. Korben, niewiele się namyślając, postanawia pomóc pięknej nieznajomej. Gdy już udaje im się uciec przed pościgiem, okazuje się, że jedyną osobą, która może im pomóc, jest ojciec Cornelius. Wkróce Korben wraz z dziewczyną wyrusza na niebezpieczną misję, której celem jest odnalezienie Piątego Elementu, dzięki któremu uda się pokonać niebezpieczeństwo zagrażające całej ludzkości.

3. „Hellboy”, reż. N. Marshall (2019)

Akcja „Hellboya” rozpoczyna się w momencie, gdy król Anglii, Artur, wraz z czarownikiem Merlinem doprowadzają do upadku złej królowej, Nimue (Milla Jovovich). Jej zwłoki ćwiartują, a następnie zamykają w siedmiu skrzyniach, które zostają ukryte w różnych częściach kraju. Setki lat później Hellboy, agent Biura Badań Paranormalnych i Obrony, wraca do bazy po nieudanej micji w Meksyku. Jego przełożony profesor Bruttenholm zleca mu kolejne zadanie – pokonanie złej czarownicy, która powróciła do naszego świata i zamierza sprowadzić na ludzkość serię śmiercionośnych plag.


4. „Joanna d’Arc”, reż. L. Besson (1999)

„Joanna d’Arc” to film historyczny, który ukazuje życie tytułowej bohaterki, w którą wcieliła się Milla Jovovich. Urodziła się ona około 1410-1412 roku w ubogiej chłopskiej rodzinie. Gdy miała trzynaście lat, usłyszała głos Boga, który powołał ją do walki. Dziewczyna twierdziła, że kazał jej poprowadzić Francję do zwycięstwa w wojnie stuletniej toczącej się między Francją i Anglią. Dzięki jej zaangażowaniu udało się wyzwolić Orlean oraz pokonać Anglików. Później spotkał ją jednak straszny los – została schwytana przez Burgundczyków, którzy oskarżyli ją o herezję i w 1431 roku spalili na stosie. Na początku XX w. została kanonizowana.

5. „Wyspa strachu”, reż. D. Twohy (2009)

„Wyspa strachu” opowiada o Cliffie i Cydney (Milla Jovovich), którzy właśnie się pobrali. Podjęli decyzję, że swój miesiąc miodowy spędzą na wędrówkach po pięknych plażach hawajskich wysp. Podczas wycieczki po jednym z odludnych szlaków spotykają przerażonych turystów. Opowiadają im o brutalnym morderstwie, do którego niedawno doszło na wyspie. Cliff i Cydney nie wiedzą, czy kontynuować swoją podróż i dla bezpieczeństwa przyłączają się do spotkanych ludzi. Nie ufają jednak nowo poznanym parom. Wkrótce ich wycieczka zamienia się w prawdziwą walkę o przetrwanie.

Macie już za sobą filmy z naszej listy? Zachęcamy do obejrzenia innych produkcji z udziałem aktorki, „Resident Evil: ostatni rozdział” i „Resident Evil: 5”. Polecamy także porywający „Foxcatcher”.
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO