×

Wyszukaj artykuł

Widzieliście wszystkie?

Michelle Pfeiffer – najlepsze filmy z udziałem aktorki, które warto obejrzeć

Marta | dnia: 22-06-2020 | skomentuj

Michelle Pfeiffer – najlepsze filmy z udziałem aktorki, które warto obejrzeć

"Gwiezdny pył"/Materiały prasowe

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Michelle Pfeiffer to amerykańska aktorka, która dzięki swojemu talentowi oraz oryginalnej urodzie znalazła się w gronie największych gwiazd kina. Początkowo pracowała jako kasjerka w supermarkecie. Gdy w 1978 roku wygrała konkurs Miss hrabstwa Orange została modelką i wkrótce dostrzegli ją hollywoodzcy twórcy. Po występach w takich serialach jak „Fantastyczna wyspa” czy „Dom Delta” w 1980 roku zadebiutowała na wielkim ekranie w komedii „Rycerze hollywoodzkich nocy”. Pierwszy rozgłos przyniosła jej z kolei rola w musicalu „Grease 2”. Przełomem w karierze aktorki okazała się z kolei kreacja Elviry Hancock w dramacie „Człowiek z blizną” z 1983 roku, w którym wystąpiła u boku Ala Pacino. Gwiazda była nominowana do trzech Oscarów, między innymi za występ w filmie „Wspaniali bracia Bakerowie” z 1989 roku. Za stworzoną w nim kreację otrzymała Złoty Glob. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem Michelle Pfeiffer, które koniecznie musicie obejrzeć:

1. „Wspaniali bracia Bakerowie”, reż. S. Kloves (1989)

Film „Wspaniali bracia Bakerowie” przedstawia historię braci Franka i Jacka Bakerów, którzy są swoimi zupełnymi przeciwieństwami, pierwszy z nich zawsze z powagą podchodzi do życia i wywiązuje się ze swoich obowiązków, z kolei drugi jest typowym lekkoduchem i bałaganiarzem. Obu łączy za to jedna rzecz – miłość do muzyki i gry na fortepianie. Występują razem w podrzędnych lokalach jako duet Baker Boys. Wkrótce postanawiają do swojego zespołu zatrudnić piosenkarkę. Większość kandydatek zjawiających się na przesłuchaniach nie spełnia ich oczekiwań. Wszystko się zmienia, gdy pojawia się piękna Susie (Michelle Pfeiffer), była pracownica agencji towarzyskiej.

  Zobacz także  


2. „Czarownice z Eastwick”, reż. M. Cristofer (1987)

„Czarownice z Eastwick” to opowieść o zaprzyjaźnionych ze sobą kobietach – Alexandrze, Jane i Sukie (Michelle Pfeiffer). Wszystkie trzy są atrakcyjne, samotne i mieszkają w tym samym miasteczku. Każda z nich wciąż czeka na mężczyznę swojego życia. Pewnego dnia kobiety odkrywają, że posiadają nadprzyrodzone zdolności. Podczas jednego ze spotkań postanawiają wykorzystać swoje umiejętności, żeby w końcu spełnić swoje marzenia i przyzywają idealnego kochanka. Wkrótce do Eastwick przybywa tajemniczy nieznajomy, który kupuje imponującą posiadłość. Przyjaciółki od razu popadają w dziwną fascynację mężczyzną.

3. „Niebezpieczne związki”, reż. S. Frears (1988)

Film „Niebezpieczne związki” jest ekranizacją głośnej powieści Choderlosa de Laclos. Jego akcja rozgrywa się w 1788 roku we Francji i przedstawia historię markizy de Merteuil, która chce się zemścić na swoim byłym mężu planującym małżeństwo z młodą i niewinną Cecylią de Volanges. Markiza namawia swojego byłego kochanka Viconte de Valmont, żeby uwiódł Cecylię tuż przed ślubem. W tym czasie Valmont stara się podbić serce również innej kobiety, zamężnej pani de Tourvel (Michelle Pfeiffer). Markiza uważa, że mu się to nie uda i proponuje zakład – jeśli Valmont dostarczy jej dowód zdrady pani de Tourvel, wówczas ona sama spędzi z nim noc.

  Zobacz także  


4. „Młodzi gniewni”, reż. J. Smith (1995)

Oparty na faktach film „Młodzi gniewni” opowiada o Louann Johnson (Michelle Pfeiffer), która jest byłym oficerem marines. Po odbyciu służby postanawia objąć posadę w szkole z trudną młodzieżą znajdującą się w Los Angeles. Zostaje przydzielona do klasy, w której uczniowie traktują nauczycieli jak wrogów, a naukę jako karę za grzechy. Louann nie zniechęca się jednak łatwo i postanawia zawalczyć o swoich nowych uczniów oraz pomóc im za wszelką cenę. Pomału zaczyna zdobywać ich zaufanie i sprawia, że zaczynają dążyć do spełnienia swoich marzeń o lepszej przyszłości.

5. „Gwiezdny pył”, reż. M. Vaughn (2007)

Akcja „Gwiezdnego pyłu” zaczyna się w momencie, w którym Tristan Thorn obiecuje swojej ukochanej Victorii gwiazdkę z nieba. Młodzieniec zdaje sobie sprawę, że jej zdobycie graniczy z cudem – będzie musiał w tym celu przedostać się do Krainy Czarów, w której mieszkają elfy, wróżki i gobliny. Nie wie jednak, jak wielkie grozi mu niebezpieczeństwo. W bajkowej krainie spotka bowiem złą czarownicę Lamię (Michelle Pfeiffer), a także gwiazdę Yvaine, tajemniczego Kapitana Szekspira i niezwykłego króla. Podczas swojej podróży odkryje, co jest dla niego najważniejsze.

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? W takim razie koniecznie zobaczcie inny film z udziałem Michelle Pfeiffer, „Morderstwo w Orient Expressie”. Zachęcamy również do obejrzenia „Czarownicy 2” i „Złodziei rowerów”.

Wszystko na temat:

Michelle Pfeiffer Filmografie Aktorzy Filmy Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz