Mistrzyni komedii

Melissa McCarthy – zabawna i... niebezpieczna. Znacie jej wszystkie role?

Melissa McCarthy jest obecnie jedną z najpopularniejszych komediowych aktorek. Początkowo była komikiem i występowała z wieloma kabaretami. W tym czasie uczyła się również aktorstwa i starała się o role w filmach. Na wielkim ekranie zadebiutowała w 1999 roku w filmie „God”. Pierwszą dużą produkcją, w której wystąpiła, były „Aniołki Charliego” z 2000 roku, w których wcieliła się w postać Doris. Wkrótce zaczęła grać w największych hollywoodzkich produkcjach z doborową obsadą. Ma na swoim koncie współpracę z takimi aktorami, jak między innymi: Kate Winslett, Bruce Willis, Kevin Spacey, Jason Statham czy Christina Ricci. Amerykańska gwiazda była dwukrotnie nominowana do Oscara – w 2012 roku rolę w komedii „Druhny”, a w 2019 roku za kreację w filmie „Czy mi kiedyś wybaczysz?”. Za ten drugi film oraz rolę w „Agentce” z 2015 roku była również nominowana do Złotego Globu. Przedstawiamy pięć produkcji z udziałem gwaizdy, z którymi warto się zapoznać:

1. „Agentka”, reż. P. Feig (2015)

W filmie „Agentka” Melissa McCarthy wcieliła się w Susan Cooper, która jest skromną analityczką CIA pracującą głównie za biurkiem. Wszystko w jej życiu wywraca się do góry nogami, gdy tajni agenci zostają zdekonspirowani. Wtedy bohaterka musi oderwać się od biurowej roboty i ruszyć do akcji. Otrzymuje zadanie rozpracowania szajki handlarzy bronią – od niej będzie zależało, czy dojdzie do światowego kryzysu. Nie będzie to łatwe zadanie dla pozbawionej doświadczenia agentki. W międzyczasie będzie musiała przechytrzyć nie tylko złoczyńców, ale również pokonać opory ze strony profesjonalnych i zadufanych w sobie agentów. Wkrótce pokaże im, na co ją stać.

"Gorący towar"/Materiały prasowe

2. „Druhny”, reż. P. Feig (2011)

Komedia „Druhny” przedstawia historię trzydziestokilkuletniej Annie, która przechodzi jeden z gorszych okresów w swoim życiu. Wszystko się jeszcze bardziej komplikuje, gdy zostaje honorową druhną swojej najlepszej przyjaciółki Lillian. Annie wie, że stoi przed nią wielkie wyzwanie, ale nie pozwoli, żeby z powodu jej własnych problemów wymarzony dzień Lillian nie odbył się zgodnie z planem. Wkrótce zbiera cały zespół druhen (w rolę jednej z nich wcieliła się Melissa McCarthy), z którym wyrusza na szalony wieczór panieński. Jak się można domyślać, przyniesie on wiele zaskakujących i zabawnych niespodzianek.

3. „Mów mi Vincent”, reż. T. Melfi (2014)

„Mów mi Vincent” to opowieść o tytułowym bohaterze, który jest zgryźliwym mizantropem. Większość dni spędza na wyścigach konnych, w okolicznym barze oraz w towarzystwie nocnej damy do towarzystwa. Pewnego dnia do znajdującego się obok domu wprowadza się Maggie (Melissa McCarthy) z synem Oliverem. Pierwsze spotkanie z sąsiadami nie przebiega najlepiej i wszystko wskazuje na to, że będą ich łączyć raczej chłodne relacje. Jednak Vincent, któremu doskwiera brak pieniędzy, postanawia przełamać swoje opory i wkrótce zostaje jedyną w swoim rodzaju niańką.


4. „Gorący towar”, reż. P. Feig (2013)

„Gorący towar” przedstawia historię wyjątkowo sztywnej agentki FBI Sarah Ashburn oraz niepatyczkującej się policjantki z Bostonu, Shannon Mullins (Melissa McCarthy). Obie są swoimi zupełnymi przeciwieństwami – różnią się nie tylko stosowanymi metodami pracy, ale również podejściem do życia. Wkrótce jednak ich ścieżki zbiegają się ze sobą i muszą wspólnie działać, żeby schwytać barona narkotykowego. Podczas brawurowego śledztwa obie kobiety zaczną odkrywać, że prawdziwa przyjaźń nie potrzebuje wcale podobieństw, a praca w zróżnicowanym zespole może przynieść zaskakujące efekty.

5. „Czy mi kiedyś wybaczysz?”, reż. M. Heller (2018)

W komediodramacie „Czy mi kiedyś wybaczysz” Melissa McCarthy wcieliła się w Lee Israel, która jest odnoszącą niegdyś sukcesy homoseksualną pisarką. W przeszłości zasłynęła jako autorka świetnie sprzedających się biografii największych hollywoodzkich gwiazd. Jej chwila sławy nie trwała jednak zbyt długo. Gdy nadchodzą lata osiemdziesiąte, postanawia podreperować swój budżet i podrabia listy rzekomo napisane przez wybitnych pisarzy. W tym przedsięwzięciu pomaga jej przyjaciel Jack. Gdy pisarka znajduje chętnych do nabycia tej nielegalnej twórczości, sprawą zaczyna interesować się FBI.

Jeśli zainteresowały was filmy z udziałem Melissy McCarthy, polecamy zobaczyć kolejną produkcję z jej udziałem - „Królowe zbrodni”. Porządną dawkę humoru zagwarantują wam również takie filmy jak „Szefowa” i „Złodziej tożsamości”.


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO