Alright, alright, alright

Matthew McConaughey – najlepsze role aktora. Te filmy trzeba znać!

Matthew McConaughey niewątpliwie należy do ścisłej czołówki hollywoodzkich gwiazd. Amerykański aktor i twórca filmowy swoją karierę rozpoczął od epizodycznego występu w filmie „Mój chłopak zombie” z 1993 roku. W tym samym roku wystąpił w komedii „Uczniowska balanga”, w którym zagrał wraz z Millą Jovovich i Benem Affleckiem. Przełom w jego karierze nastąpił z kolei w 1996 roku, gdy otrzymał angaż w ekranizacji powieści Johna Grishama, „Czas zabijania”. Za rolę adwokata Jake’a Brigance’a otrzymał MTV Movie Award za najlepiej zapowiadający się debiut. Z czasem aktor zaczął występować w coraz większych produkcjach i doczekał się wielu prestiżowych nagród. W 2014 roku otrzymał Oscara, a także Złoty Glob za pierwszoplanową rolę w filmie „Witaj w klubie”. Oto pięć filmów z udziałem aktora, które koniecznie musicie obejrzeć:

1. „Witaj w klubie”, reż. J. Vallée

„Witaj w klubie” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o elektryku z Tekasau, Ronie Woodroofie (Matthew McConaughey), u którego w 1985 roku lekarze diagnozują AIDS. Według nich mężczyźnie pozostało około trzydzieści dni życia. Nie są w stanie zaproponować mu żadnych metod leczenia, w związku z czym zdesperowany Ron postanawia działać na własną rękę. Żeby przeżyć, zaczyna przemycać antywirusowe leki, które są nielegalne w USA. Wkrótce okazują się one skutecznym rozwiązaniem. Wtedy Ron decyduje się otworzyć własny biznes i tworzy Dallas Buyers Club. Jego członkami są chorzy na AIDS, którzy za pieniądze otrzymują dostęp do innowacyjnej metody leczenia.

"Interstellar"/Materiały promocyjne

2. „Dżentelmeni”, reż. G. Ritchie (2019)

W filmie „Dżentelmeni” Mcconaughey wcielił się w rolę Mickeya Pearsona, który jest założycielem narkotykowego imperium. Mężczyzna, który osiągnął już wszystko czego pragnął, postanawia wycofać się z biznesu. Wieści od razu roznoszą się po przestępczym półświatku i Pearson zostaje zasypany nie tylko przez oferty wykupienia interesu, ale także groźby. Niektórzy postanawiają podjąć się szantażu lub przekupstwa, żeby przejąć władzę nad jego majątkiem. Pearson przez długi czas nie podejmuje jednak decyzji. Tę okazję postanowi wykorzystać pewien cwany dziennikarz, który przygotuje plan doskonałego przekrętu. Uda mu się wykiwać przestępcę?

3. „Magic Mike”, reż. S. Soderbergh (2012)

Fbuła filmu „Magic Mike” została oparta na wspomnieniach Channinga Tatuma, który w wieku 19 lat zarabiał jako tancerz erotyczny w nocnych klubach. Tytułowy bohater, jest wszechstronnie utalentowany i mógłby robić praktycznie wszystko. Ze względu na łatwy zarobek woli jednak tańczyć w klubach dla kobiet na Florydzie. Klientki go kochają, a pracodawca oraz współpracownicy – jednego z nich zagrał Matthew McConaughey - bardzo go cenią. Postanawia więc powierzyć jego opiece Adama, który jest początkującym striptizerem. Mike podczas pracy z Adamem poznaje jego siostrę, w której się zakochuje. Dziewczynie jednak nie odpowiada prowadzony przez niego styl życia.


4. „Interstellar”, reż. C. Nolan (2014)

Akcja filmu „Interstellar” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której czas istnienia Ziemi powoli zaczyna dobiegać końca. Niszczona przez klęski suszy planeta przestaje być przyjaznym domem dla ludzi, którym zaczyna grozić wyginięcie. W tym czasie były pilot NASA Cooper (Matthew McConaughety) odkrywa dziwną anomalię grawitacyjną. Niedługo później odnajduje tajny ośrodek badawczy, który zajmuje się opracowywaniem sposobu na odbywanie międzygalaktycznych podróży. Wkrótce zebrana zostaje grupa astronautów, której zadaniem jest odnalezienie miejsca, w którym ludzkość miałaby szanse przetrwać.

5. „Czas zabijania”, reż. J. Schumacher (1996)

Film „Czas zabijania” przedstawia historię prawnika, Jake’a Brigance’a (Matthew McConaughey), który podejmuje się obrony Afroamerykanina Carla Lee – ojca brutalnie zgwałconej oraz pobitej dziesięcioletniej dziewczynki. Mężczyzna samodzielnie wymierzył sprawiedliwość sprawcom. Adwokat szybko zaczyna być prześladowany przez Ku-Klux-Klan. W prowadzeniu trudnej sprawy może liczyć tylko na pomoc znajomej studentki prawa oraz innego prawnika, Luciena Wilbanksa. Jake będzie musiał się zmierzyć nie tylko z surowym prokuratorem i nieprzychylnie nastawioną ławą przysięgłych, ale także z mieszkańcami całego miasteczka.

Macie już za sobą wymienione przez nas filmy? Polecamy obejrzeć również inny film z udziałem Matthew McConaugheya, komedię „Powiedz tak”. Może wam się również spodobać trzymający w napięciu „Uciekinier” lub „Gold”.


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO