Nie tylko "Ted"

Mark Wahlberg – niepokorna twarz kina. Zobaczcie najlepsze filmy z jego udziałem

Mark Wahlberg to aktor o dość barwnej przeszłości. Jako czternastolatek rzucił szkołę i zaczął na siebie zarabiać kradnąc i handlując narkotykami. Później nieraz popadał w konflikty z prawem, które kończyły się ograniczeniem wolności – w wieku szesnastu lat po raz pierwszy stanął przed sądem oskarżony o pobicie dwóch osób, za co został skazany na 45 dni więzienia. Po odbyciu kary rękę do niego wyciągnął starszy brat, członek zespołu New Kids on the Block, który pomógł mu rozpocząć karierę muzyczną. W 1991 roku popularny już Mark wziął udział w kampanii reklamowej Calvina Kleina. Wkrótce, po licznych skandalach, wystąpił w telewizyjnym thrillerze „Zastępstwo” z 1993 roku. Na wielkim ekranie zadebiutował z kolei w 1994 roku w filmie „Inteligent w armii”. Przełomem w jego karierze okazała się z kolei rola psychopaty w filmie „Strach” z 1996 roku. Aktor był dwukrotnie nominowany do Oscara, za film „Fighter” oraz rolę w „Infiltracji”. Przedstawiamy pięć najlepszych produkcji z udziałem Wahlberga, które trzeba zobaczyć:

1. „Strach”, reż. J. Foley (1996)

„Strach” przedstawia historię Nicole, która po rozwodzie rodziców została z matką. Jej ojciec, który jest wziętym architektem, założył nową rodzinę w Seattle. Po śmierci matki dziewczyna przeprowadziła się do niego. Szesnastolatka dobrze odnalazła się w nowym środowisku i szybko stała się jedną z popularniejszych uczennic w szkole. Nie jest jednak posłuszna ojcu. Pewnego dnia poznaje dwudziestoletniego Dawida (Mark Wahlberg), w którym się zakochuje. Gdy przedstawia go rodzicom, ojciec od razu zauważa, że z młody mężczyzna czasem zachowuje się w niepokojący sposób. Wkrótce Nicole i jej ojciec przekonają się, że nowo poznany młodzieniec nie jest osobą, która zasługuje na zaufanie.

"Ted"/Materiały promocyjne

2. „Ocalony”, reż. P. Berg (2013)

Akcja filmu „Ocalony” rozgrywa się w 2005 roku w Afganistanie. Trwają właśnie poszukiwania jednego z najgroźniejszych przywódców Talibów, który jest odpowiedzialny za śmierć kilkunastu amerykańskich żołnierzy. Rozpoczęta zostaje operacja Red Wings z udziałem członków elitarnej jednostki Navy SEALs. Mike Murphy, Matt Axelson, Danny Dietz i Marcus Lutrell (Mark Wahlberg) lądują na terytorium wroga i rozpoczynają misję zwiadowczą. Udaje im się zlokalizować poszukiwanego przywódcę, ale z powodów technicznych tracą kontakt z bazą. Podejmują decyzję o przerwaniu misji, ale wkrótce zostają otoczeni przez siły Talibów i zmuszeni do walki o życie.

3. „Ted”, reż. S. MacFarlane (2012)

Film „Ted” opowiada o ośmioletnim Johnie, który na gwiazdkę dostał pluszowego misia. W wyniku świątecznego życzenia miś ożył. John szybko zaprzyjaźnił się z pluszakiem, któremu nadał imię Ted i z którym razem dorastał. Pomimo upływu lat nie rozstali się nawet na chwilę. Gdy John dobił już do trzydziestu pięciu lat i zamieszkał z dziewczyną Lori, Ted przeprowadził się razem z nim. Pluszowy miś zdążył nawet zrobić karierę – przez wiele lat był celebrytą, ale jego gwiazda w ostatnim czasie mocno zbladła. Nie zostaje mu więc nic innego, jak prowadzić beztroskie, bujne życie towarzyskie i korzystać z dużych ilości alkoholu oraz marihuany.


4. „Fighter”, reż. D. Russell (2010)

„Fighter” opowiada o bokserze wagi półśredniej, Micky’m Wardzie (Mark Wahlberg), który żyje ze sprzątania ulic. Przegrał większość ostatnich walki i jest w złych relacjach z byłą żoną, która utrudnia mu kontakt z córką. Trenuje go przyrodni brat, Dicky Eklund, który też był niegdyś dobrze zapowiadającym się bokserem, a obecnie stacza się na dno przez uzależnienie od narkotyków. Wkrótce Micky przegrywa kolejną walkę, która przelewa czarę goryczy. Bokser postanawia dokonać zmian w życiu i zawalczyć o lepszą przyszłość. Wielkim wsparciem okazuje się nowo poznana barmanka Charlene, w której się zakochuje z wzajemnością.

5. „Strzelec”, reż. A. Fuqua (2007)

W filmie „Strzelec” Mark Wahlberg wcielił się w postać boba Lee Swaggera, który jest byłym snajperem korpusu marines. Pewnego dnia odwiedza go dawny przełożony, który chce, żeby Swagger pomógł mu w delikatnej sprawie. Według służb szykowany jest zamach na prezydenta. Były żołnierz podejmuje wyzwanie, które wkrótce przemieni się w jego największy koszmar. Podczas przemówienia prezydenta zostaje zabity etiopski wysłannik. O zabójstwo zostaje oskarżony Swagger, który w wyniku zamachu zostaje ranny. Będzie musiał stoczyć prawdziwą walkę o oczyszczenie siebie z zarzutów.

Podobały wam się filmy z Markiem Wahlbergiem? Zachęcamy do obejrzenia innej produkcji z jego udziałem, „Tata kontra tata”. Dla osób spragnionych mocnych wrażeń polecamy z kolei filmy „Street Warrior” i „Święci z Bostonu 2”.


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO