×

Wyszukaj artykuł

Znacie wszystkie?

Kevin Bacon – nie tylko „Footloose". Zobaczcie najlepsze filmy z jego udziałem

Redakcja Pinbook | 19-06-2020 | skomentuj

Kevin Bacon – nie tylko „Footloose". Zobaczcie najlepsze filmy z jego udziałem

"Dzika rzeka"/Materiały prasowe

OceńKevin Bacon to amerykański aktor, który już w wieku trzynastu lat wiedział, jaką ścieżką kariery chce podążać. Gdy miał siedemnaście lat stał się jednym z najmłodszych uczniów nowojorskiej Circle in the Square Theater School. Przed kamerami zadebiutował w 1978 roku w filmie „Menażeria”, w którym wystąpił u boku Johna Belushiego. Wkrótce zaczął grywać w operach mydlanych, takich jak „Poszukiwanie jutra” czy „Guiding Light”, a w 1983 roku po raz pierwszy wystąpił na Broadwayu w spektaklu „Słabi chłopcy” wraz z Valem Kilmerem i Seanem Pennem. Przełomowa dla jego kariery okazała z kolei rola Rena McCormicka, w którego wcielił się w kultowym już dramacie muzycznym „Footloose” z 1984 roku. Aktor był nominowany do Złotego Globu za występy w „Dzikiej rzece” oraz serialu „I Love Dick”. Tę statuetkę otrzymał w 2010 roku za kreację w filmie „Podróż powrotna”. Wybraliśmy pięć filmów z udziałem Kevina Bacona, które możemy wam polecić:

1. „Footloose”, reż. H. Ross (1984)

„Footloose” opowiada o historii nastolatka Rena McCormacka, który wraz z matką przeprowadza się z Chicago do niewielkiej miejscowości Bomont w Teksasie. Szybko okazuje się, że jej mieszkańcy nie idą z duchem czasu i starają się izolować od zmian, które zachodzą na świecie. Ich życie toczy się głównie wokół lokalnego McDonaldsa, a najbardziej wpływową osobą w miasteczku jest pastor Shaw, który po stracie ukochanego syna wprowadził w nim zupełny zakaz tańca. Ren nie jest w stanie zaakceptować tej sytuacji i buntuje się przeciwko narzuconym zakazom. Chce przekonać lokalną społeczność, że zabawa jest nieodłącznym elementem życia.

  Zobacz także  


2. „Rzeka tajemnic”, reż. C. Eastwood (2003)

„Rzeka tajemnic” opowiada o Jimmym Markumie, Davie Boyle’u i Seanie Devine (Kevin Bacon), którzy pochodzą z robotniczych rodzin. Znają się i przyjaźnią od dziecka – wspólnie wychowywali się w jednej z uboższych dzielnic Bostonu. Ich życie było spokojne do chwili, w której David Boyle wsiadł do pewnego samochodu. Od tego momentu wszystko, co znali, legło w gruzach, a ich przyjaźń się rozpadła. Po 25 latach w tej samej okolicy dochodzi do morderstwa dziewiętnastoletniej córki Jimmy’ego. Sean, który został policyjnym detektywem, przejmuje sprawę i rozpoczyna dochodzenie. Podejrzenia padają na jednego z jego dawnych przyjaciół.

3. „Morderstwo pierwszego stopnia”, reż. M. Rocco (1995)

Inspirowany prawdziwą historią film „Morderstwo pierwszego stopnia” przedstawia historię drobnego przestępcy Henriego Younga (Kevin Bacon), który odsiaduje wyrok w Alcatraz za kradzież pięciu dolarów z urzędu pocztowego. Pewnego dnia zostaje przyłapany na próbie ucieczki i odesłany do izolatki. Chociaż maksymalny czas spędzony w tym miejscu wynosi 19 dni, Henry spędza w zamknięciu, zimnie i ciemnościach 3 lata. W 1941 roku wychodzi z izolatki i powraca do więziennej społeczności. Nie jest już jednak tą samą osobą - wyniszczony psychicznie człowiek zamienił się w niebezpiecznego szaleńca. Wkrótce zabija jednego z więźniów i rozpoczyna się jego skomplikowany proces.

  Zobacz także  


4. „Opętanie”, reż. D. Koepp (1999)

„Opętanie” opowiada o losach Toma Witzky’ego (Kevin Bacon), który wraz z żoną oraz synem mieszka w polskiej dzielnicy w Chicago i prowadzi zwykłe życie pracownika dużej firmy. Wszystko się zmienia w dniu, w którym na przyjęciu zostaje zahipnotyzowany przez swoją szwagierkę. Podczas seansu mężczyzna odkrywa, że drzemie w nim niezrozumiała siła. Zaczynają go męczyć bóle głowy, koszmary i dziwne wizje, a także słyszy głosy. Tom zaczyna podejrzewać, że w jego domu mieszka groźna istota i zaczyna się bać o bezpieczeństwo swojej rodziny. Wkrótce odkrywa straszną tajemnicę związaną z jego własnym synem. Głosy pomagają mu zrozumieć, co wydarzyło się w jego domu.

5. „Dzika rzeka”, reż. C. Hanson (1994)

Film „Dzika rzeka” opowiada o Gail, która dorastała w Montanie pośród górskich potoków. Dzięki swojemu doświadczeniu przez wiele lat pracowała jako przewodnik po rwącej rzece Kolorado. Gdy wyszła za mąż, przeniosła się do Nowego Jorku. Jej mąż Tom (Kevin Bacon) jest zapracowanym architektem i ich związek zaczyna przechodzić kryzys. Gail postanawia więc z okazji urodzin syna Roarke zorganizować wypad w jej rodzinne strony i spłynąć rzeką Kolorado. Ma nadzieję, że wspólna wycieczka uratuje jej rodzinę. Wszystko się komplikuje, gdy na miejscu spotykają trzech tajemniczych mężczyzn.

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? Koniecznie zobaczcie inne filmy z udziałem Kevina Bacona, „Apollo 13” oraz „Wstrząsy”. Zachęcamy również do obejrzenia widowiskowego „X-Men: Pierwsza klasa”.

Wszystko na temat:

Kevin Bacon Filmografie Aktorzy Filmy Wszystkie tagiKomentarze: