×

Wyszukaj artykuł

Komedie romantyczne i nie tylko

Hugh Grant – najlepsze filmy z udziałem aktora, które warto znać

Marta | dnia: 03-07-2020 | skomentuj

Hugh Grant – najlepsze filmy z udziałem aktora, które warto znać

"Prosto w serce"/Materiały prasowe

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Hugh Grant to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych brytyjskich aktorów. Karierę rozpoczął jeszcze podczas studiów na Oxfordzie w komediodramacie „Privileged”. Niedługo później zaczął grywać w teatrze. W 1987 roku odniósł swój pierwszy duży sukces dzięki roli w dramacie „Maurycy”, która przyniosła mu Puchar Volpiego dla najlepszego aktora na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Wkrótce aktor zaczął występować w coraz większych produkcjach, takich jak „Gorzkie gody” czy „Okruchy dnia”. Jednym z ważniejszych momentów w karierze aktora było wystąpienie w komedii romantycznej „Cztery wesela i pogrzeb” z 1994 roku – za stworzoną w niej kreację aktor otrzymał Złoty Glob oraz nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej. Przedstawiamy pięć produkcji z udziałem Hugh Granta, które zdecydowanie możemy wam polecić:

1. „Cztery wesela i pogrzeb”, reż. M. Newell (1994)

Film „Cztery wesela i pogrzeb" przedstawia historię Charlesa (Hugh Grant), któremu nie udaje się zbyt długo wytrwać w jednym związku. Mężczyzna, który kobiety zmienia jak rękawiczki, pewnego dnia na weselu swojego przyjaciela spotyka piękną Amerykankę, Carrie, po czym spędza z nią noc. Następnego dnia Carrie proponuje mu wejście w związek, ale Charles odrzuca tę propozycję i rozstaje się z nią. Po pewnym czasie zaczyna jednak rozumieć, że zakochał się w Carrie. Kiedy jednak już jest zdecydowany, żeby powiedzieć jej o swoich uczuciach dowiaduje się, że dziewczyna ma niebawem wyjść za mąż za bogatego Hamisha.

  Zobacz także  


2. „Był sobie chłopiec”, reż. C. Weitz/P. Weitz (2002)

W filmie „Był sobie chłopiec” Hugh Grant wcielił się w Willa, który jest 38-letnim londyńczykiem, który wciąż nie chce dorosnąć. Nie ma żony, dzieci i całe dnie spędza na umawianiu się z kolejnymi kobietami oraz unikaniu odpowiedzialności. W pewnym momencie odkrywa, że najlepszym miejscem do miłosnych podbojów są koła samotnych rodziców. Will wymyśla więc sobie synka o imieniu Ned i dołącza do jednej ze spotykających się w sąsiedztwie grup. Na miejscu jego uwagę przykuwa Susie i wkrótce poznaje syna jej przyjaciółki, 12-letniego Marcusa. Chłopiec różni się od swoich rówieśników, którzy go dręczą w szkole, a jego matka Fiona cierpi na depresję. Gdy Will przypadkiem staje się świadkiem jej próby samobójczej, musi zaopiekować się Marcusem.

3. „Notting Hill”, reż. R. Michell (1999)

Film „Notting Hill" przedstawia historię Williama Thackera (Hugh Grant), który mieszka w zachodnim Londynie, w dzielnicy Notting Hill. Prowadzi księgarnię, z której dochody ledwo pozwalają mu na utrzymanie. Pewnego dnia do jego księgarni wchodzi piękna i popularna gwiazda filmowa, Anna Scott. Kobieta kupuje od Williama książkę, chwilę z nim rozmawia i wychodzi. Wstrząśnięty tym spotkaniem księgarz postanawia udać się do najbliższej kawiarni, w której wpada na Annę i oblewa ją sokiem. Zdenerwowany William zaprasza aktorkę do swojej księgarni. Wtedy zupełnie niespodziewanie kobieta zaczyna go całować.

  Zobacz także  


4. „Dziennik Bridget Jones”, reż. S. Maguire (2001)

„Dziennik Bridget Jones” opowiada tytułowej bohaterce, która jest 32-letnią panną. Wdaje się w kolejne romanse i nie jest szczęśliwa z powodu swoich nieudanych związków. Zmartwień dostarcza jej również nadwaga. To wszystko wpędza ją w lekkie uzależnienie od alkoholu oraz nikotyny. W pewnym momencie postanawia zmienić swoje życie i zaczyna prowadzić dziennik, w którym odnotowuje swoje wszystkie sukcesy oraz porażki. Stawia w nim sobie również dwa życiowe cele – zrzucenie 10 kilogramów oraz znalezienie miłości swojego życia. Wkrótce poznaje dwóch zupełnie różnych kandydatów. Mark Darcy jest powściągliwym adwokatem, a Daniel Cleaver skończonym kobieciarzem (Hugh Grant).

5. „Prosto w serce”, reż. M. Lawrence (2007)

W filmie „Prosto w serce” Hugh Grant wcielił się w Alexa Fletchera, który w latach 80. był prawdziwą gwiazdą. Swój najlepszy okres ma już jednak za sobą i obecnie zarabia wykonywaniem przebojów na festynach i w parkach rozrywki. W pewnym momencie otrzymuje szansę powrotu na szczyt. Zdobywająca popularność piosenkarka Cora Corman proponuje mu napisanie utworu, który zaśpiewaliby w duecie. Lecz tu pojawia się przeszkoda – Alex od lat cierpi na niemoc twórczą i od lat nic nie napisał. Z pomocą przychodzi mu utalentowana tekściarka, Sophie Fischer, która jednak nie darzy go sympatią.

Obejrzeliście już wszystkie produkcje z naszej listy? Jeśli tak, gorąco polecamy zapoznać się z niezwykłym filmem „Fish Tank”. Mocnych wrażeń dostarczą wam również takie tytuły jak horror „The Canal” oraz „Monachium”.
 

Wszystko na temat:

Hugh Grant Filmografie Aktorzy Filmy Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz