×

Wyszukaj artykuł

Te tytuły trzeba znać!

Heath Ledger – niepowtarzalny Joker. Zobaczcie najlepsze produkcje z udziałem aktora

Marta | dnia: 15-07-2020 | skomentuj

Heath Ledger – niepowtarzalny Joker. Zobaczcie najlepsze produkcje z udziałem aktora

"Mroczny Rycerz"/Materiały prasowe

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Zmarły przedwcześnie Heath Ledger był australijskim aktorem, którego czekała świetlana kariera. Już jako szesnastolatek wiedział, że chce zostać aktorem i żeby spełniać swoją pasję porzucił szkołę. Zadebiutował drobną rolą w filmie „Clowning Around” z 1992 roku. Wkrótce zaczął występować w popularnych australijskich serialach, takich jak „Zatoka serc” czy „Siódme poty”. Wkrótce wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie został szybko dostrzeżony przez hollywoodzkich twórców. Pierwszy duży rozgłos przyniosła mu rola w komedii romantycznej „Zakochana złośnica” z 1999 roku. Aktor z czasem zaczął grać w coraz większych produkcjach, takich jak „Patriota”, „Candy” czy „Czekając na wyrok”. W 2006 roku był nominowany do Oscara za rolę w „Tajemnicy Brokeback Mountain”. Tę statuetkę otrzymał pośmiertnie w 2009 roku za kreację Jokera stworzoną w „Mrocznym Rycerzu”. Przedstawiamy pięć produkcji z udziałem aktora, które zdecydowanie warto znać:

1. „Mroczny Rycerz”, reż. C. Nolan (2008)

„Mroczny Rycerz” jest kontynuacją filmu „Batman – Początek”. Opowiada on o dalszych przygodach Batmana, który wciąż toczy wojnę z przestępczym półświatkiem w Gotham. Tym razem Batmanowi udaje się z pomocą porucznika Jima Gordona i prokuratora Harveya Denta rozbić siatkę przestępców. Wkrótce jednak na ich drodze zjawia się przebiegły Joker (Heath Ledger), który zamierza w całym mieście wprowadzić anarchię. Chce też zrobić wszystko, żeby przeciągnąć Batmana na stronę zła. Superbohater będzie musiał stawić czoła temu geniuszowi zbrodni, który stanowi dla mieszkańców niespotykane dotąd zagrożenie.

  Zobacz także  


2. „Casanova”, reż. L. Hallström (2005)

W filmie „Casanova” Heath Ledger wcielił się w tytułowego bohatera, który jest słynnym na całą Europę uwodzicielem i pisarzem. Pewnego dnia spotyka piękną Fransescę Bruni. Młoda kobieta jest wyjątkowo wyzwolona jak na realia XVIII wieku i pisze powieści, którymi zaczytują się mieszkanki Wenecji. Casanova z miejsca popada w fascynację Francescą i postanawia zdobyć jej serce. Kobieta nie jest jednak podatna na jego zaloty. Mężczyzna z przerażeniem odkrywa, że po raz pierwszy naprawdę się zakochał. Będzie musiał zmierzyć się ze swoim uczuciem, a także biskupem, który chce wygnać z włoskiego miasta wszelkich wolnomyślicieli.

3. „Obłędny rycerz”, reż. B. Helgeland (2001)

Bohaterem filmu „Obłędny rycerz” jest młody i ambitny giermek William, który zawsze marzył o tym, żeby zostać prawdziwym rycerzem. Pewnego dnia jego pan bierze udział w turnieju, w którym tuż przed rozstrzygnięciem walki doznaje poważnych obrażeń. Po zejściu z areny rycerz umiera. Wówczas William decyduje się przywdziać jego zbroję i dokończyć turniej. Młodzieniec odnosi zwycięstwo, po którym postanawia zdobyć sfałszowane dokumenty rodowe i przybrać imię sir Ulricha von Lichtensteina. Wraz z kilkoma towarzyszami wyrusza w Europę, żeby brać udział w kolejnych turniejach. Wszystko się komplikuje, gdy zakochuje się w pewnej księżniczce.

  Zobacz także  


4. „Tajemnica Brokeback Mountain”, reż. A. Lee (2005)

Akcja filmu „Tajemnica Brokeback Mountain” rozgrywa się w 1963 roku. Dwaj młodzi kowboje pracują dorywczo przy wypasie owiec w na górskich pastwiskach. Pierwszy z nich, Ennis Del Mar (Heath Ledger) odkłada na ślub, który ma się nie długo odbyć. Drugi z kolei, Jake Twist, woli pracować u kogoś obcego, niż u własnego despotycznego ojca. Podczas wspólnej pracy mężczyźni zaczynają zbliżać się do siebie i wkrótce stają się kochankami. Później przez długie lata nie mogą o sobie zapomnieć i mimo, że pozakładali rodziny, spotykają się kilka razy w roku.

5. „Patriota”, reż. R. Emmerich (2000)

Film „Patriota” przedstawia historię kolonisty Benjamina Martina. Zasłynął on niegdyś dzięki swoim krwawym dokonaniom podczas wojny francusko-indiańskiej. Po zakończeniu wojny mężczyzna osiadł na farmie w Karolinie Południowej i złożył rodzinę. W pewnym momencie tamtejsza ludność, która ma dość surowych rządów Brytyjczyków, zaczyna się buntować i wywoływać zamieszki. Wojna z Anglią zaczyna wydawać się nieunikniona. Wkrótce Benjamin na czele partyzanckiego oddziału wyruszy do walki z Anglikami, którzy pojmali jego syna, Gabriela Martina (w tej roli Heath Ledger).

Obejrzeliście już wszystkie zaproponowane przez nas filmy? Jeśli tak, zachęcamy do zapoznania się z następnymi świetnymi produkcjami, takimi jak „Hitman: Agent 47” czy „Cztery pokoje”. Rozrywki dla całej rodziny dostarczy z kolei animowany film „Mysi agenci”.

Wszystko na temat:

Heath Ledger Filmografie Aktorzy Filmy Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz