Słynna Daenerys Targaryen

Emilia Clarke – nie tylko „Gra o tron”. Zobaczcie najlepsze produkcje z jej udziałem

"Zanim się pojawiłeś"/Materiały prasowe

Emilia Clarke to brytyjska aktorka, której największą popularność przyniosła przede wszystkim rola Deanerys Targaryen w serialu „Gra o tron”. Dzięki temu, że jej ojciec pracował jako inżynier dźwięku w teatrze, zaczęła się interesować aktorstwem, a także muzyką. Na ekranie zadebiutowała w 2009 roku w serialu „Doctors”. Niedługo później zagrała w filmie telewizyjnym „Atak dinozaurów”. Przełomowy dla jej kariery okazał się rok 2011, w którym otrzymała angaż w „Grze o tron” - za stworzoną w nim kreację była czterokrotnie nominowana do nagrody Emmy. Udział w serialu otworzył aktorce drzwi do największych hollywoodzkich produkcji, między innymi do „Terminator: Genisys”, w którym wcieliła się w Sarah Connor. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem Clarke, które warto znać:

1. „Zanim się pojawiłeś”, reż. T. Sharrock (2016)

Film „Zanim się pojawiłeś” przedstawia historię 26-letniej Louisy Clark (Emilia Clarke), która jest mieszkanką niewielkiego angielskiego miasteczka i nie wie, co chce zrobić ze swoim życiem. Młoda kobieta wciąż podejmuje się nowych zajęć, żeby spróbować sił w nowych dziedzinach, a także pomóc finansowo swojej rodzinie. W pewnym momencie zostaje zatrudniona jako opiekunka Willa Traynora. Jest on młodym i bogatym bankierem, którego czekała świetlana przyszłość. Wszystko jednak przekreślił wypadek, który spowodował u niego nieodwracalny paraliż. Zgorzkniały mężczyzna stracił już wszelką nadzieję na lepsze jutro. Jego podejście powoli zacznie zmieniać obecność nowej opiekunki.

2. „Terminator: Genisys”, reż. A. Taylor (2015)

Akcja filmu „Terminator: Genisys” rozgrywa się w 2029 roku. Trwa wojna ludzi i maszyn. John Connor, który stoi na czele rebeliantów, wysyła sierżanta Kyle’a Reesa w przeszłość, do roku 1984, żeby chronił jego matkę, Sarę Connor (Emilia Clarke). Wkrótce jednak dochodzi do niespodziewanych wydarzeń, które zmieniają przyszłość i tym samym stwarzają zagrożenie dla całej ludzkości. Z kolei SkyNet zaczyna się szykować do największej wojny w dziejach świata. Reese wraz z Sarą oraz jej Strażnikiem będą musieli ocalić świat i nie dopuścić do kolejnej ewolucji Terminatorów.

3. „Głosy ze ściany”, reż. E. Howell (2017)

Akcja opartego na powieści Silvio Raffo filmu „Głosy ze ściany” rozgrywa się w latach 50. w Toskanii. Do jednego z tamtejszych zamków przybywa pielęgniarka Verena, która ma się zająć młodym Jakobem. Po śmierci matki przestał on mówić. Chłopiec, który w wielkiej i ponurej posiadłości żyje jedynie z ojcem, nie tylko nie wdaje się w żadne rozmowy, ale także zachowuje się, jakby znajdował się pod wpływem pewnego rodzaju uroku. Verena postanawia za wszelką cenę pomóc chłopcu. Żeby to zrobić, będzie musiała stawić czoła mrocznym siłom, które kryją się w murach zamczyska.


4. „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”, reż. R. Howard (2018)

Film „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” opowiada o losach tytułowego bohatera, który samotnie przemierza galaktykę swoim statkiem. Podczas swoich licznych podróży dociera do najbardziej odległych zakątków wszechświata. W pewnym momencie poznaje Chewbaccę, który zostaje jego drugim pilotem. Kolejną z wielu osób, które jeszcze spotka na swojej drodze, jest między innymi uzależniony od hazardu Lando Calrissiana. Zdobyte na wyprawie doświadczenia ukształtują charakter jednego z najpopularniejszych bohaterów „Star Wars”.

5. „Last Christmas”, reż. P. Feig (2019)

W „Last Christmas” Emilia Clarke wcieliła się w Kate, która pracuje w dużym londyńskim domu towarowym jako elf. Jej życie nie należy do udanych i młoda kobieta wciąż podejmuje kolejne złe decyzje, które pociągają za sobą przykre konsekwencje. Pech towarzyszy jej niemal na każdym kroku. Pewnego dnia jednak los się do niej uśmiecha i poznaje Toma, który jest spełnieniem jej marzeń. Wszystko jednak zaczyna się komplikować, gdy nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Ten wyjątkowy dzień pokrzyżuje wszystkie plany zakochanej dziewczyny. Uda jej się przetrwać święta?

Widzieliście już wszystkie proponowane przez nas produkcje? Jeśli tak, zachęcamy do obejrzenia niezwykłego filmu „28 pokoi hotelowych”. Zdecydowanie warto zobaczyć również takie filmy jak „Ponad wszystko” oraz „Asako. Dzień i noc”.
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO