×

Wyszukaj artykuł

Nie tylko komedie romantyczne

Drew Barrymore – najlepsze filmy z aktorką, które poprawią wam humor!

Redakcja Pinbook | 11-05-2020 | skomentuj

Drew Barrymore – najlepsze filmy z aktorką, które poprawią wam humor!

Materiały prasowe

OceńDrew Barrymore jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich aktorek. Karierę rozpoczęła już w wieku… jedenastu miesięcy. Pojawiła się wówczas w reklamie karmy dla psów. Gdy miała dwa lata wystąpiła w telewizyjnym melodramacie „Suddenly, Love” z 1978 roku. Z kolei w pięciu lat zagrała w thrillerze Kena Russela „Odmienne stany świadomości” z 1980 roku. Nic więc dziwnego, że już jako sześciolatka wystąpiła w filmie „E.T.” Stevena Spielberga, w którym wcieliła się w postać Gertie. Jak się można domyślać, jej kariera od tego momentu nabrała wielkiego rozpędu. W ciągu niej gwiazda była nominowana do wielu prestiżowych nagród, a za rolę w filmie telewizyjnym „Szare ogrody” otrzymała Złoty Glob. Wybraliśmy pięć najciekawszych filmów z udziałem aktorki, które bez wątpienia zasługują na uwagę:

1. „50 pierwszych randek”, reż. P. Segal (2004)

Film ukazuje losy Henry’ego Rotha, który jest mieszkającym na Hawajach weterynarzem, a przede wszystkim – miłośnikiem pięknych kobiet. Wszystko się zmienia, gdy poznaje Lucy (Drew Barrymore). Henry po raz pierwszy naprawdę się zakochuje i postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie. Okazuje się jednak, że jest drobna przeszkoda – Lucy cierpi na częste zaniki pamięci i nie pamięta ostatnich dni, w tym Henry’ego. Mężczyzna obmyśla więc pewien plan – postanawia się codziennie spotykać z ukochaną w nadziei, że pewnego dnia Lucy o nim nie zapomni i odwzajemni jego miłość.

  Zobacz także  


2. „Aniołki Charliego”, reż. E. Banks (2000)

Film „Aniołki Charliego" przedstawia historię trzech agentek, Dylan (Drew Barrymore), Natalie i Alex. Wszystkie są piękne, inteligentne i co najważniejsze – mają licencję na zabijanie. Są mistrzyniami sztuk walki, w podczas swoich misji chętnie korzystają z dobrodziejstw technologii. Pracują dla agencji detektywistycznej prowadzonej przez milionera Charliego, którego nigdy osobiście nie poznały. Wszelkie zlecenia otrzymują za pośrednictwem Boosleya. Pewnego dnia zostaje porwany genialny naukowiec Eric Knox, który opracował system pozwalający na identyfikację głosu rozmówcy. Zabójcze dziewczyny wyruszają więc na ratunek porwanemu geniuszowi.

3. „Starsza pani musi zniknąć”, reż. D. DeVito (2003)

Film „Starsza pani musi zniknąć" przedstawia historię młodego małżeństwa – Alexa i Nancy (Drew Barrymore), które wiedzie bardzo udane życie. Do pełni szczęścia brakuje im jedynie przytulnego gniazdka. Po długich poszukiwaniach znajdują odpowiedni dom. Ma on wiele atutów, ale jeden poważny mankament – na piętrze mieszka sędziwa lokatorka, pani Conelly. Para postanawia jednak nabyć nieruchomość w nadziei, że wyniszczona wiekiem i chorobami kobieta niebawem odejdzie z tego świata. Okazuje się jednak, że wcale się na to nie zanosi, a co więcej obecność sąsiadki okazuje się coraz bardziej uciążliwa.

  Zobacz także  


4. „Kobiety pragną bardziej”, reż. K. Kwapis (2009)

Film ukazuje perypetie kilkunastu osób, które mieszkają w Baltimore. Janine zaczyna nudzić życie w małżeństwie, a także czuje się zaniedbywana przez męża, Bena. Ten z kolei ma romans ze swoją koleżanką z pracy, Anną. Gigi natomiast jest zakochana w pewnym mężczyźnie, ale sprawa się komplikuje, gdy w barze spotyka uroczego nieznajomego. Mary (Drew Barrymore) wciąż chodzi na kolejne randki i zaczyna wątpić w istnienie prawdziwej miłości. Zaś Neil i Beth starają się uratować swój szczęśliwy niegdyś związek. Wszystkich bohaterów łączy jedno – poszukują przepisu na udane życie z drugą osobą.

5. „Rodzinne rewolucje”, reż. F. Coraci (2014)

Film „Rodzinne rewolucje” przedstawia historię dwójki samotnych rodziców, Lauren (Drew Barrymore) i Jima. Spotykają się ze sobą na randce w ciemno, której przebieg pozostawia wiele do życzenia. Okazuje się, że dzieli ich w zasadzie wszystko, poza jedną rzeczą – po randce już nigdy więcej nie chcą się widzieć. Po feralnym spotkaniu każde z nich podejmuje decyzję, żeby wybrać się na wakacje z dziećmi. Na miejscu okazuje się jednak, że nie będzie im dane odpoczywać w spokoju. W wyniku niezwykłego zbiegu okoliczności spędzą wspólnie tydzień w luksusowym afrykańskim kurorcie.

Wszystko na temat:

Drew Barrymore Filmografie Aktorzy Filmy Wszystkie tagiKomentarze: