×

Wyszukaj artykuł

Który zasługuje na pierwsze miejsce?

Diane Keaton – wybór najlepszych filmów z amerykańską gwiazdą

Redakcja Pinbook | 29-07-2020 | skomentuj

Diane Keaton – wybór najlepszych filmów z amerykańską gwiazdą

"Lepiej późno niż później"/Materiały prasowe

OceńDiane Keaton jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich gwiazd kina. Początkowo występowała w teatrze. Pierwszą dużą rolę otrzymała w musicalu „Hair” wystawianym na Broadwayu. Przełom w jej karierze nastąpił w 1970 roku, gdy wystąpiła w sztuce Woody’ego Allena „Zagraj to jeszcze raz, Sam”. Przedstawienie okazało się wielkim sukcesem i przyniosło aktorce rozpoznawalność. Wtedy również rozpoczął się jej związek z Allenem, w którego produkcjach występowała w ciągu kolejnych lat. Kolejnym ważnym momentem w jej karierze było otrzymanie angażu do filmu „Ojciec chrzestny” Francisa Forda Coppoli. Produkcja okazała się jednym z większych przebojów w historii kina. W 1978 roku Keaton dostała rolę w filmie „Annie Hall”, za którą otrzymała nagrodę Akademii Filmowej. Gwiazda ma na swoim koncie również kilka sukcesów reżyserskich. W 1987 roku wyreżyserowała swój pierwszy film dokumentalny „Heaven”. Z kolei w 1995 roku zrealizowała swój pierwszy film fabularny „Unstrung heroes”, który okazał się prawdziwym kinowym hitem.

  Zobacz także  


Wybraliśmy pięć, naszym zdaniem najciekawszych produkcji z udziałem Diane Keaton, które zdecydowanie możemy wam polecić:

1. „Ojciec chrzestny”, reż. F. Coppola (1972)

2. „Lepiej późno niż później”, reż. N. Meyers (2003)

3. „Annie Hall”, reż. W. Allen (2009)

4. „Pokój Marvina”, reż. J. Zaks (1997)

5. „Zmowa pierwszych żon”, reż. H. Wilson (1996)

 

Macie już za sobą wszystkie filmy z Diane Keaton? Jeśli tak, koniecznie zobaczcie kolejne niezwykłe produkcje, takie jak „Wszystkie odloty Cheyenne’a” oraz „Karski i władcy ludzkości”. Porządną dawkę rozrywki zapewni wam z kolei film „Scott Pilgrim kontra świat”.


Wszystko na temat:

Diane Keaton Filmografie Aktorzy Filmy Wszystkie tagiKomentarze: