×

Wyszukaj artykuł

Który lubicie najbardziej?

David Fincher - najlepsze filmy, które wyreżyserował

Patrycja | dnia: 07-11-2020 | skomentuj

David Fincher - najlepsze filmy, które wyreżyserował

Materiały promocyjne filmu "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


David Fincher urodził się w 1962 roku. Początkowo robił spoty reklamowe i kręcił teledyski. Odpowiedzialny był za nagrodzone reklamy Pepsi czy Nike. To on odpowiada za to, jak wygląda, kultowy dzisiaj, teledysk Madonny do piosenki "Vogue". Kiedy zadebiutował filmem "Obcy 3" i wylało się na niego sporo krytyki - chciał zrezygnować z reżyserowania filmów. Aż do momentu, kiedy w 1995 roku wpadł mu w ręce scenariusz do filmu "Siedem". Postanowił go nakręcić i był to strzał w 10. Jest uważany za jednego z najlepszych reżyserów thrillerów w USA. Pracował również z Netflixem, gdzie zajmował się serialami "Mindhunter" oraz "House of Cards". Zobaczcie jego najlepsze filmy, które dla was wybraliśmy. 

"Siedem" 

Czy można być tym dobrym, a potem stać się złym do szpiku kości? Zapewne można. I doskonale pokazuje to film "Siedem" w reżyserii Finchera. Dwóch policjantów stara się zrobić wszystko, aby złapać seryjnego mordercę, który swoje ofiary wybiera na podstawie specjalnego klucza - siedmiu grzechów głównych. Jest zawsze o krok przed policją, a jeden z policjantów, który prowadzi sprawę, stanął z nim nawet twarzą w twarz. Dzięki temu filmowi wchodzimy prosto w umysł szaleńca, poznając metody działania niebezpiecznego mordercy. Film, który po prostu trzeba obejrzeć! A do tego wspaniała obsada! Film dostępny jest do obejrzenia na Netflixie. 

  Zobacz także  


"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" 

Coś naprawdę niezwykłego. Z resztą sam film rozpoczyna się od słów - "urodziłem się w okolicznościach niezwykłych". Produkcja jest adaptacją klasycznej noweli F. Scotta Fitzgeralda z lat 20. XX wieku. Opowiada o człowieku, który na świat przychodzi w wieku 80 lat, a potem młodnieje. Nie potrafi on zatrzymać upływającego czasu. Jego historię śledzimy od końca I Wojny Światowej, aż do XXI wieku. Takiego filmu, i to możemy wam zagwarantować, jeszcze nie widzieliście. W dodatku mamy tutaj iście gwiazdorską obsadę, bo w rolach głównych zobaczycie Brada Pitta, Cate Blanchett, Tildę Swinston czy Julię Ormond. Film opowiada o ludziach, miejscach, miłości, radości, smutku i śmierci. I o tym, czego upływ czasu nigdy nie zmieni... "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" dostępny jest na Netflixie. 

"Zodiak"

Również i "Zodiak" jest dostępny do obejrzenia na Netflixie i opowiada o seryjnym mordercy z takim właśnie pseudonimem. W San Francisco padł blady strach - Zodiak nieustannie atakuje, jednocześnie wysyłając policji i dziennikarzom listy z zaszyfrowanymi wiadomościami. Tożsamość próbuje ustalić rysownik Robert Graysmith, a także jego kolega z redakcji - Paul Avery. Wszystko to przy pomocy inspektora Davida Toschiego. Co było takiego niezwykłego w tym siewcy strachu, że nie udało się go złapać do dzisiaj? Wkrótce, dla całej trójki, schwytanie tego mordercy i odkrycie jego tożsamości, rozszyfrowanie wiadomości, staje się prawdziwą obsesją... 

  Zobacz także  


"Zaginiona dziewczyna" 

Nikogo nie powinno zdziwić to, że film "Zaginiona dziewczyna" to film, który możecie obejrzeć na Netfliksie. Film opowiada o Amy i Nicku, którzy kiedyś szaleli na swoim punkcie. Później wdarła się rutyna i sporo zaczęło się psuć. Pewnego dnia, tuż przed piątą rocznicą ślubu, kobieta po prostu znika... Wszystkie podejrzenia padają na męża, którego wspiera w tym czasie jego siostra. Oboje próbują znaleźć jakiekolwiek ślady na to, gdzie może znajdować się kobieta. Nick chwyta się wszystkiego, aby dowieść swojej niewinności i rozwiązać zagadkę. Uwierzcie, że zakończenia ciężko się spodziewać... 

"Podziemny krąg" 

Film w gwiazdorskiej obsadzie (wcale nikt nie spodziewał się Brada Pitta, prawda?). Ten thriller psychologiczny opowiada o młodym yuppie, który bierze udział w wyścigu szczurów, na który wcale się nie pisał. Cierpi również na bezsenność. Pewnego dnia wybiera się, za namową lekarza, na spotkania terapeutyczne ludzi ciężko i śmiertelnie chorych. W tych widzeniach odnajduje swój spokój. Wtedy też na jego drodze staje Tyler Durden - anarchista, który staje się jego dopełnieniem ze względu na odwagę i nieskrępowanie. Zakłądają oboje Podziemny Krąg, w którym organizują zamknięte walki. Wkrótce to miejsce przeradza się w paramilitarną organizację anarchistyczną. "Podziemny krąg" po prostu TRZEBA zobaczyć. 

Wszystko na temat:

Filmy online Filmy Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz