×

Wyszukaj artykuł

"Maska Zorro" czy "Chicago"?

Catherine Zeta-Jones – najlepsze filmy z udziałem gwiazdy, które musisz obejrzeć!

Redakcja Pinbook | 23-06-2020 | skomentuj

Catherine Zeta-Jones – najlepsze filmy z udziałem gwiazdy, które musisz obejrzeć!

"Maska Zorro"/Materiały prasowe

OceńCatherine Zeta-Jones jest brytyjską aktorką, która już w dzieciństwie wiedziała, jaką ścieżkę kariery chce obrać. Zaczęła od występów w kółku aktorskim organizowanym w okolicznym kościele. Gdy miała 15 lat wyjechała do Londynu, gdzie dwa lata później otrzymała pierwszoplanową rolę Peggy Sawyer w musicalu „42nd Street”. Na ekranie zadebiutowała z kolei w 1990 roku, kiedy wcieliła się w postać Szeherezady w „Baśniach tysiąca i jednej nocy”. Pierwszy duży rozgłos przyniosła jej jednak późniejsza rola w serialu „The Darling Buds of May”. W 1995 roku aktorka postanowiła przenieść się do Stanów Zjednoczonych i zamieszkała w Los Angeles. Przełom w jej karierze nastąpił w 1996 roku, gdy po występie w miniserialu „Titanic” została dostrzeżona przez Stevena Spielberga i otrzymała od niego propozycję udziału w „Masce Zorro”. Z kolei w 2003 roku gwiazda otrzymała Oscara za kreację w musicalu „Chicago”. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktorki, które warto znać:

1. „Chicago”, reż. B. Marshall (2002)

Film „Chicago” opowiada o losach Roxie Hart, która marzy o karierze musicalowej piosenkarki. Jej idolką jest kabaretowa aktorka, Velma Kelly (Catherine Zeta-Jones), która niedawno zamordowała swojego męża oraz siostrę. Gdy kochanek oszukuje naiwną Roxie, że pomoże jej w karierze, kobieta morduje go i trafia do tego samego więzienia, w którym przebywa jej idolka. Na miejscu znany adwokat Billy Flynn zgadza się podjąć sprawę Roxie, a także pokierować jej dalszą karierą. Kelly jednak nie odda tak łatwo swojej sławy w ręce początkującej piosenkarki. Przygotuje plan, który może przekreślić wszelkie marzenia dziewczyny.

  Zobacz także  


2. „Traffic”, reż. S. Soderbergh (2000)

Akcja filmu „Traffic” rozgrywa się w okresie eskalacji porachunków amerykańskich gangów narkotykowych. Do walki ze zorganizowaną przestępczością zostaje wyznaczony sędzia Sądu Najwyższego Ohio, Robert Wakefield. Jego sytuacja się komplikuje, gdy odkrywa, że jego nastoletnia córka Caroline jest uzależniona od narkotyków. Tymczasem agenci DEA, Montel Gordon i Ray Castro śledzą Helenę Alayę (Catherine Zeta-Jones), która jest żoną bossa narkotykowej mafii odsiadującego właśnie karę w więzieniu. Podejrzewają bowiem, że kobieta przejęła po mężu interesy i samodzielnie zarządza całą siatką przestępczą.

3. „Maska Zorro”, reż. M. Campbell (1998)

Film „Maska Zorro” przenosi nas realia XIX-wiecznej Kalifornii. Jest ona rządzona przez władze Hiszpanii, które reprezentuje bezwzględny gubernator Don Rafael Montero. Jedyną osobą, która potrafi stawić mu czoła, jest zamaskowany mściciel Zorro. Wkrótce jednak Montero udaje się odkryć tożsamość swojego przeciwnika. Podczas aresztowania ginie jego żona, a córka zostaje porwana. Po 20 latach Zorro ucieka z więzienia. Podczas planowania zamachu na znienawidzonego wroga, w towarzyszącej mu dziewczynie rozpoznaje swoją córkę Elenę (Catherine Zeta-Jones). Jej widok nasili w nim tylko chęć zemsty.

  Zobacz także  


4. „Panaceum”, reż. S. Soderbergh (2013)

„Panaceum” opowiada o Emily i Martinie, którzy mają wszystko, czego można zapragnąć – są piękni, młodzi, zamożni, posiadają piękny dom i na co dzień pławią się w luksusie. Ich sielanka się jednak kończy, gdy Martin idzie do więzienia za oszustwa finansowe. Załamana Emily trafia wtedy pod opiekę psychiatry, doktora Banksa, który proponuje jej eksperymentalny lek. Terapia zdaje się przynosić efekty, ale wkrótce Emily dopuszcza się niezrozumiałego morderstwa. Gdy trafia do szpitala psychiatrycznego pod opiekę dr Victorii Siebert (Catherine Zeta-Jones), Banks odczuwa poczucie winy za to, co się stało. Wkrótce się okazuje, że nic nie  jest takie, jak sądził.

5. „Osaczeni”, reż. J. Amiel (1999)

Film „Osaczeni” przedstawia historię Roberta McDougala, który uchodzi za jednego z najlepszych złodziei dzieł sztuki. Gdy z muzeum w Nowym Jorku zostaje skradziony bezcenny obraz Rembrandta, wszystkie dowody obciążają właśnie jego. Wówczas detektyw z towarzystwa ubezpieczeniowego, Virginia Baker, prosi swojego szefa o pozwolenie na śledzenie włamywacza. Chce wciągnąć go w pułapkę, ale złodziej okazuje się bardziej przebiegły, niż sądziła. Wkrótce pomiędzy nimi zaczyna się rodzić wzajemna sympatia. Podczas tego nietypowego śledztwa w końcu podejmą decyzję o nawiązaniu współpracy i zaczynają planować wielki skok.

Macie już za sobą wszystkie wymienione powyżej filmy? Jeśli tak, gorąco polecamy obejrzeć inne produkcje z udziałem Catherine Zeta-Jones, „Legenda Zorro” i „Władza”. Zachęcamy również do zobaczenia „Między nami”.

Wszystko na temat:

Catherine Zeta-Jones Filmografie Aktorzy Filmy Wszystkie tagiKomentarze: