Widzieliście wszystkie?

Bruce Willis – najlepsze filmy z udziałem aktora, które dostarczą mocnych wrażeń

Materiały prasowe

Bruce’a Willisa większości osób nie trzeba przedstawiać. Aktor od lat należy do ścisłej czołówki amerykańskich aktorów i przede wszystkim – gwiazd kina akcji. W 1975 roku ukończył studia na wydziale aktorskim i rozpoczął karierę w teatrze. Na wielkim ekranie zadebiutował w 1980 roku w filmie „Pierwszy śmiertelny grzech”, w którym zagrał epizodyczną rolę. Przełomem w jego karierze okazał się serial „Na wariackich papierach”, w którym zaczął występować w 1985 roku i który przyniósł mu rozpoznawalność. Z kolei światową sławę zapewniła mu rola nowojorskiego policjanta Johna McClane’a w filmie „Szklana pułapka” z 1988 roku. Obraz ten otworzył mu drzwy do największych hollywoodzkich produkcji. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktora, które koniecznie powinniście obejrzeć, jeśli ich jeszcze nie widzieliście:

1. „Szklana pułapka”, reż. J. McTiernan (1988)

Pewnego dnia policjant John McClane, w którego wcielił się Bruce Willis, przyjeżdża z Nowego Jorku do Los Angeles, żeby z żoną Holly i dziećmi spędzić Święta Bożego Narodzenia. Udaje się do wielkiego 34-piętrowego wieżowca Nakatomi Plaza, w którym pracuje Holly. Gdy dociera na miejsce okazuje się, że budynek został opanowany przez grupę terrorystów, którymi dowodzi bezwzględny Hans Gruber. McClane postanawia na własną rękę uratować swoją żonę i zakładników. Rozpoczyna niebezpieczną i samotną walkę z grupą przestępców, która początkowo zdaje się być skazana na porażkę.

2. „Pulp Fiction”, reż. Q. Tarantino (1994)

„Pulp Fiction” przedstawia historię płatnych morderców, Julesa i Vincenta, którzy dostają zlecenie odzyskania tajemniczej walizki bossa mafii, która została skradziona przez przypadkowych złodziei. W tym samym czasie Vincent dostaje dodatkową robotę – podczas nieobecności swojego szefa ma się opiekować jego niesforną żoną, Mią. Sprawy zaczynają się komplikować, gdy Mia przedawkowuje narkotyki, a Vincent i Jules przypadkowo zabijają swojego zakładnika. Bruce Willis w filmie wcielił się w postać boksera Bucha, który otrzymał dużą sumę za przegranie swojej walki. Wygrywa ją jednak, niechcący zabijając swojego przeciwnika, przez co wpada w poważne tarapaty.

3. „Szósty zmysł”, reż. M. Night Shyamalan (1999)

Pewnego dnia do domu psychiatry Malcolma Crowe’a (Bruce Willis) i jego żony Anny, włamuje się niezrównoważony psychicznie pacjent, Vincent Gray. Oskarża on doktora o to, że nie potrafił mu udzielić pomocy i oddaje w jego kierunku strzał. Po pewnym czasie od napadu Malcolm zaczyna dochodzić siebie. Zaczyna zajmować się nowym pacjentem, ośmioletnim Colem Searem, który jest nad wiek rozwinięty i dojrzały. Bardzo cierpi z powodu rodziców i dręczą go koszmary. Psycholog zaczyna nawiązywać więź z chłopcem. Wkrótce okazuje się, że Cole widzi i słyszy umarłych, zupełnie jakby miał „Szósty zmysł". Malcolm zrobi wszystko, żeby mu pomóc.


4. „Piąty element”, reż. L. Besson (1997)

Akcja filmu „Piąty element” rozgrywa się w XXIII wieku. Bruce Willis tym razem zagrał byłego komandosa, Korbena Dallasa, który pracuje jako nowojorski taksówkarz. Pewnego dnia do jego taksówki wpada tajemnicza kobieta – jest niemal naga, nie zna języka angielskiego i ściga ją policja. Korben, niewiele się namyślając, postanawia pomóc pięknej nieznajomej. Gdy już udaje im się uciec przed pościgiem, okazuje się, że jedyną osobą, która może im pomóc, jest ojciec Cornelius. Wkróce Korben wraz z dziewczyną wyrusza na niebezpieczną misję, której celem jest odnalezienie Piątego Elementu, dzięki któremu uda się pokonać niebezpieczeństwo zagrażające całej Ziemi.

5. „12 małp”, reż. T. Gilliam (1995)

Akcja filmu „12 małp" rozgrywa się w roku 2035. Zwierzęta znów rządzą światem, a ludzkość jest na wymarciu. Stało się tak z powodu wirusa, który w 1996 roku rozpowszechniła organizacja terrorystyczna znana jako „12 małp”. Ostatni ludzie, którzy uniknęli zakażenia, musieli przenieść swoje życie do podziemi. Pewnego dnia naukowcy postanawiają wysłać w przeszłość specjalnego wysłannika, żeby zbadał pochodzenie wirusa w celu opracowania antidotum. Zostaje nim więzień, James Cole (Bruce Willis). Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem i mężczyzna trafia do 1990 roku. Zostaje uznany za wariata i zamknięty w zakładzie psychiatrycznym.
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO