×

Wyszukaj artykuł

Nie tylko „Kapitan Marvel"

Brie Larson – poznajcie najlepsze filmy z laureatką Oscara

Redakcja Pinbook | 21-05-2020 | skomentuj

Brie Larson – poznajcie najlepsze filmy z laureatką Oscara

Plakat

OceńBrie Larson jest amerykańską aktorką, reżyserem, piosenkarką i przede wszystkim – jedną ze wschodzących gwiazd amerykańskiego kina. Co ciekawe, tak naprawdę nazywa się Brianne Sidonie Desaulniers, a Larson jest nazwiskiem jej babci, które wybrała na swój pseudonim. Karierę zaczęła wyjątkowo wcześnie – już w wieku siedmiu lat została zawodową aktorką. Wkrótce stała się jedną z najmłodszych studentek American Conservatory Theatre. Przed kamerami zadebiutowała w 1999 roku, kiedy wystąpiła w serialu „Special Delivery”. Wkrótce zaczęła występować w największych hollywoodzkich produkcjach. W 2016 roku otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za rolę w filmie „Pokój”. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem Brie Larson, które zdecydowanie powinniście obejrzeć:

1. „Pokój”, reż. L. Abrahamson (2015)

Film przedstawia historię pięcioletniego Jacka, który pewnego dnia dowiaduje się od mamy, że zamieszkiwany przez niego od urodzenia pokój nie jest wcale całym światem. Spędził w nim swoje dotychczasowe życie sądząc, że za ścianami już nic więcej nie ma. Matka postanawia mu w końcu powiedzieć prawdę i pomóc mu odzyskać wolność. Oboje są bowiem więzieni od prawie 6 lat przez człowieka zwanego Dużym Nickiem. Mężczyzna zmusza ich do pozostania w pokoju, grożąc przy tym śmiercią. Mama Jacka obmyśla więc ryzykowny plan, który może się udać jedynie dzięki jej synowi.

  Zobacz także  


2. „Kapitan Marvel”, reż. A. Boden, R. Fleck (2019)

Akcja filmu „Kapitan Marvel” rozgrywa się w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Trwa galaktyczna wojna między obcymi sobie rasami, która pewnego dnia dociera do Ziemi. Carol Danvers (Brie Larson) trafia w samo centrum wydarzeń i niespodziewanie staje się superbohaterką. Wkrótce przyłącza się do grupy Avengersów. Wraz z nimi postanowi uratować świat przed niebezpieczeństwem. Podczas walki ze złem stara się jednak przeciwstawiać panującemu kultowi przemocy i przerwać ten samonapędzający się krąg.

3. „Kong: Wyspa czaszki”, reż. J. Vogt-Roberts (2017)

„Kong: Wyspa czaszki” przedstawia losy zespołu badawczego, który składa się z naukowców, żołnierzy oraz poszukiwaczy przygód. Wyruszają oni na tajemniczą i niezbadaną małą wyspę znajdującą się na Pacyfiku. Piękna oraz egzotyczna wyspa coraz bardziej zaczyna przerażać uczestników wyprawy. Wkrótce odkryją, że w obliczu dzikiej i nieprzewidywalnej przyrody na nic im się nie zda nabyta wiedza oraz umiejętności. Gdy zaczną się zapuszczać coraz dalej w głąb wyspy, wkroczą na terytorium należące do legendarnego Konga. Wtedy rozpocznie się prawdziwa walka o przetrwanie.

  Zobacz także  


4. „Scott Pilgrim kontra świat”, reż. E. Wright (2010)

Film „Scott Pilgrim kontra świat" przedstawia historię Scotta Pilgrima, który jest 22-letnim bezrobotnym basistą zespołu rockowego Sex Bob-omb. Pewnego dnia spotyka dziewczynę swoich marzeń. Zakochuje się i zupełnie traci dla niej głowę nie wiedząc, że niebawem odmieni ona jego nieciekawe życie. Żeby zdobyć jej względy, będzie musiał pokonać jej sześciu byłych chłopaków, a także jedną dziewczynę (w tej roli Brie Larson). Przejdzie więc serię ostrych pojedynków, na pięści, słowa, a nawet… gitary. Zupełnie zwariowana i komiksowa historia przyniosła twórcom filmu nominacje do Satelitów w trzech kategoriach.

5. „21 Jump Street”, reż. P. Lord, C. Miller (2012)

„21 Jump Street” przedstawia losy fajtłapowatego Shmidta i osiłka Jenko którzy razem chodzili do liceum. Byli wówczas zaciekłymi wrogami. Ich losy ponownie splatają się w dorosłym życiu, gdy obaj trafiają do Akademii Policyjnej. Nie są jednak najlepsi w swoim fachu i wciąż mają problemy z zapamiętaniem podstawowej formułki wygłaszanej podczas aresztowania. Mimo to, zostają skierowani do specjalnej jednostki, która zajmuje się tropieniem dilerów narkotykowych w szkołach. Powrót do szkoły okazuje się dla nich większym wyzwaniem, niż mogli się spodziewać. Wszystko się komplikuje, gdy Shmidt zaczyna się podkochiwać w jednej z uczennic, w którą wcieliła się Brie Larson.

Wszystko na temat:

Brie Larson Filmografie Aktorzy Filmy Wszystkie tagiKomentarze: