Widzieliście wszystkie?

Bradley Cooper – czołowy hollywoodzki rozrabiaka. Poznajcie najlepsze filmy z udziałem aktora

wikipedia.org

Bradley Cooper już od dawna nie może narzekać na brak popularności. Wszyscy fani aktora dobrze wiedzą, że jest on nie tylko bardzo utalentowany, ale również niezwykle przystojny. Na srebrnym ekranie zadebiutował w 1999 roku, kiedy to wystąpił w jednym z odcinków serialu „Seks w wielkim mieście” jako Jake. Później występował w niewielkich rolach w licznych produkcjach i sztukach teatralnych, ale największy rozgłos przyniosła mu rola w filmie „Kac Vegas”, który okazał się prawdziwym hitem. Wraz z tym filmem kariera Coopera nabrała rozpędu i aktor zaczął występować w najbardziej kasowych amerykańskich produkcjach. Cooper był trzykrotnie nominowany do Oscara, a tworzony przez niego film „Narodziny gwiazdy” otrzymał tę statuetkę. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktora, które zdecydowanie warto obejrzeć:

1. „Narodziny gwiazdy”, reż. B. Cooper (2018)

W reżyserowanym przez siebie filmie „Narodziny gwiazdy” Bradley Cooper wcielił się w rolę Jacksona Maine’a, który jest gwiazdorem muzyki country. Nie jest w najlepszym stanie psychicznym, a jego kariera powoli zmierza ku katastrofie. W pewnym momencie poznaje utalentowaną i nieznaną piosenkarkę Ally, którą namawia do podjęcia współpracy. Niedługo potem oboje się w sobie zakochują, a Ally zaczyna się piąć po kolejnych szczeblach kariery muzycznej i staje się prawdziwą gwiazdą. Jackowi nie jest jednak łatwo sobie poradzić z tą sytuacją i zaczyna niszczyć nie tylko resztki własnej kariery, ale również łączącą go z Ally relację.

2. „Jestem Bogiem”, reż. N. Burger (2011)

Aktor w „Jestem Bogiem" wcielił się w rolę Eddiego Morra, który jest niespełnionym pisarzem. Właśnie zostawiła go dziewczyna, a wydawca grozi zerwaniem kontraktu. Jego życie się odmienia, gdy od znajomego otrzymuje tajemniczą tabletkę. Gdy zażywa narkotyk, możliwości Eddiego nagle rosną – wszystko zapamiętuje, przypomina sobie najdrobniejsze szczegóły swojego życia, bez problemu przyswaja języki obce i staje się geniuszem matematycznym. Przy pomocy tabletki udaje mu się odbudować dawny związek z ukochaną i napisać książkę na czas. Wszystko jednak się komplikuje, gdy jego sukcesy przykuwają uwagę niewłaściwych osób.

3. „Snajper”, reż. C. Eastwood (2014)

Bradley Cooper w filmie „Snajper" zagrał żołnierza elitarnej jednostki Navy SEAL’s, Chrisa Kyle’a, który wielokrotnie był wysyłany do Iraku. Jego celem była ochrona uczestników misji. Na polu walki udało mu się uratować życie wielu żołnierzom, dzięki czemu zyskał pseudonim „Legenda”. Wieści o nim docierają jednak także za linię wroga. Nieprzyjaciele postanawiają pozbyć się skutecznego snajpera i wyznaczają za jego głowę nagrodę. Kyle będzie musiał stoczyć walkę o przetrwanie. Chociaż będą na niego polować nieprzyjaciele, żołnierz będzie się starał dbać w tym czasie o swoją rodzinę i być dobrym mężem oraz ojcem.


4. „Kac Vegas”, reż. T. Phillips (2009)

„Kac Vegas” to historia pewnego wieczoru kawalerskiego, który nie poszedł zgodnie z planem. Doug, który niedługo ma się żenić, wyrusza razem z trzema kumplami - Philem (Bradley Cooper), Stu i Alanem - do Las Vegas, żeby spędzić z nimi ostatnią wolną noc swojego życia. Przyjaciele wynajmują luksusowy apartament w hotelu i rozpoczynają imprezę. Najpierw postanawiają wejść na dach hotelu, żeby wznieść toast za nowe życie Douga. Zabawa tak się rozkręca, że gdy się budzą rano, nie pamiętają zupełnie jej przebiegu, a w ich pokoju czeka na nich kilka niespodzianek. W łazience siedzi tygrys, a z garderoby dobiega płacz dziecko. Co więcej, pan młody gdzieś zniknął.

5. „Między wierszami”, reż. B. Klugman, L. Sternthal (2012)

Film opowiada historię młodego i charyzmatycznego pisarza Rory’ego Jansena (w tej roli Bradley Cooper), który najbardziej marzy o tym, żeby odnieść sukces na rynku literackim. Nagle jego marzenia się spełniają i staje się autorem wielkiego bestsellera, który rozchodzi się jak świeże bułeczki. Jensen staje się prawdziwą gwiazdą. Problem tkwi w tym, że to nie on tak naprawdę napisał tę genialną powieść, a Rory przywłaszczył sobie bezprawnie cudze dzieło. Cała prawda o prawdziwym pochodzeniu książki jest zawarta między jej wierszami.
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO