Widzieliście wszystkie?

Benicio del Toro – najlepsze filmy z udziałem aktora

Benicio del Toro to jeden z najpopularniejszych portorykańskich aktorów. Swoją pierwszą rolę otrzymał w telewizyjnym serialu „Miami Vice”, w którym wcielił się w rolę dilera narkotykowego. Na wielkim ekranie zadebiutował w komedii „Big Top Pee-Wee”. Później przez długi czas występował w niewielkich rolach w dużych hollywoodzkich produkcjach – pojawił się między innymi w „Licencji na zabijanie” z 1989 roku. Przełom w jego karierze nastąpił w 1995 roku, gdy wcielił się w postać Freda Fenstera w thrillerze „Podejrzani”. Jego kolejnym sukcesem okazała się główna rola w dramacie „Basquiat – Taniec ze śmiercią”. W 2000 roku aktor otrzymał Oscara za występ w filmie „Traffic”. Przedstawiamy pięć, naszym zdaniem najciekawszych produkcji z udziałem del Toro, które warto znać:

1. „Traffic”, reż. S. Soderbergh (2000)

W filmie „Traffic” Benicio del Toro wcielił się w rolę meksykańskiego policjanta Javiera Rodrigueza, który razem ze swoim współpracownikiem Manolo Sanchezem śledzi przemyt narkotyków przez granicę. Za przerzut nielegalnego towaru odpowiada siejący postrach generał Salazar. W tym czasie sędzia z Ohio, Robert Wakefield, zostaje mianowany na szefa agencji do zwalczania narkotyków. Mężczyzna pewnego dnia odkrywa, że jego córka jest uzależniona. Sędzia zrobi wszystko, żeby rozbić narkotykową mafię. Na drodze służbom stanie jednak żona Salazara, która postanowi przejąć część interesów męża i wyciągnąć go z więzienia.

2. „Wilkołak”, reż. J. Johnston (2010)

„Wilkołak” to remake horroru z 1994 roku. Film opowiada o losach angielskiego arystokraty Lawrence’a Talbota, który po śmierci matki wyjechał z kraju. Osiedlił się w Stanach Zjednoczonych, gdzie próbuje zapomnieć o tragicznych wydarzeniach z dzieciństwa. Pewnego dnia jego spokój burzy przybycie narzeczonej brata, która prosi go o pomoc w jego odnalezieniu - młody mężczyzna zaginął w nieznanych okolicznościach. Lawrence wraca więc do rodzinnej wioski, w której dowiaduje się, że mieszkańcy są od pewnego czasu mordowani przez tajemniczą istotę. Podczas poszukiwań sam zostaje przez nią napadnięty. Spada na niego klątwa, która podczas każdej pełni księżyca będzie go zamieniać w krwiożerczą bestię.

3. „Las Vegas Parano”, reż. Terry Gilliam (1998)

Akcja filmu „Las Vegas Parano” rozgrywa się w szalonych latach 70. Dziennikarz Raoul Duke i jego prawnik o wątpliwej reputacji, dr Gonzo (Benicio del Toro), wyruszają w podróż do Las Vegas. Duke ma tam relacjonować wyścigi samochodowe odbywające się na pustyni. Obaj mężczyźni na swoją wyprawę zabierają pokaźny zapas alkoholu i narkotyków, które mają im umilać czas podróży. Po drodze spotykają różnych ludzi, którzy nieraz są wytworami halucynacji. Ich narkotyczna przygoda przyniesie wiele, nie zawsze miłych niespodzianek.


4. „Sicario”, reż. D. Villeneuve (2015)

„Sicario” opowiada o młodej agentce FBI Kate Macer, która przyłącza się do ściśle tajnej akcji CIA. Ma ona na celu pojmanie bossa meksykańskiego kartelu narkotykowego. Agentka pomału poznaje kolejne szczegóły operacji i dowiaduje się, że jej współpracownicy nieraz stosowali praktyki znajdujące się na granicy prawa. Podczas akcji coraz głębiej wnika w świat przestępców, który pomaga jej poznać tajemniczy współpracownik CIA z Meksyku. Wkrótce się okaże, że mężczyzna będzie miał dla akcji zasadnicze znaczenie. Agentka przeżyje szok, gdy pozna jego prawdziwą tożsamość.

5. „Podejrzani”, reż. B. Singer (1995)

Akcja „Podejrzanych” rozpoczyna się w momencie, gdy w Los Angeles dochodzi do tajemniczej eksplozji na statku, w wyniku której ginie 27 osób. Policja przesłuchuje dwóch ocalałych świadków tragedii. Jednym z nich jest drobny przestępca Verbal Kint. Mężczyzna próbuje przekonać śledczych, że za wybuchem stoi legendarny kryminalista Keyser Soze, którego istnienie od dawna jest podważane przez stróżów prawa. Kint twierdzi, że Soze wciągnął go wraz z czterema wspólnikami w niebezpieczną grę, w której stawką jest ładunek kokainy wart kilkadziesiąt milionów dolarów. Chociaż jego opowieść brzmi nieprawdopodobnie, zdaje się tworzyć spójną całość.

Widzieliście już wszystkie wymienione przez nas filmy? Polecamy obejrzeć kolejny film z udziałem aktora, „Sicario 2 – Soldado”. Z pewnością spodobają wam się także takie produkcje jak „Obcy na poddaszu” czy „Punisher. Strefa wojny”.
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO