Te filmy trzeba znać!

Arnold Schwarzenegger – komandos, agent, terminator. Poznajcie jego najlepsze wcielenia

"Terminator"/Materiały promocyjne

Nie ulega wątpliwości, że Arnold Schwarzenegger jest jedną z największych gwiazd w historii kina. Aktor o austriackich korzeniach już w wieku piętnastu lat zaczął zajmować się kulturystyką i z czasem stał się utytułowanym zawodnikiem. Wkrótce wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie po kilkukrotnym zdobyciu tytułu Mr. Olympia postanowił zakończyć karierę kulturysty i zostać aktorem. Początkowo z powodu swojego charakterystycznego wyglądu oraz akcentu miał problemy z otrzymaniem angażu w filmach. Wkrótce, w 1969 roku, otrzymał pierwszą rolę w komedii kategorii B „Herkules w Nowym Jorku”. Przełom w jego karierze nastąpił z kolei wraz w 1976 rokiem, gdy zagrał w „Niedosycie” - za występ w filmie został nagrodzony Złotym Globem. Z czasem aktor zaczął grać w największych hollywoodzkich produkcjach i zasłynął przede wszystkim z ról w filmach akcji. Przedstawiamy pięć produkcji z udziałem Schwarzeneggera, które musicie zobaczyć, jeśli jeszcze nie mieliście okazji:

1. „Terminator”, reż. J. Cameron (1984)

Akcja „Terminatora” rozpoczyna się w 2029 roku w zniszczonym Los Angeles. Po wojnie atomowej ludzkość musiała ustąpić miejsca robotom i zejść do podziemi. Ludzie przygotowują się właśnie do ostatecznej rozgrywki z maszynami, a przywódcą buntu jest John Connor. Wówczas do roku 1984 zostaje wysłany bezwzględny cyborg (Arnold Schwarzenegger), którego zadaniem jest odszukanie oraz zabicie przyszłej matki Johna, Sary. Jego tropem wyrusza żołnierz rebeliantów, Kyle Reese, który zamierza zniszczyć cyborga i uratować kobietę przed śmiertelnym niebezpieczeństwem.

2. „Pamięć absolutna”, reż. P. Verhoeven (1990)

„Pamięć absolutna” to ekranizacja powieści Philipa K. Dicka, której akcja rogrywa się w odległej przyszłości. Inne planety są już skolonizowane, a na Marsie powstają kolejne miasta. Ludzie znaleźli nowy sposób na spędzenie wakacji – zamiast wyjazdu wszczepiają sobie wspomnienia, dzięki którym mają wrażenie, że przeżyli wspaniały urlop. Tak też czyni Doug Squaid (Arnold Schwarzenegger), który nie docenia swojego życia, żony i pięknego domu. Chce wszczepić sobie wspomnienie przeżycia przygody w roli tajnego agenta. Podczas zabiegu okazuje się jednak, że w jego podświadomości znajdują się wspomnienia, które stanowią tajemnicę służb specjalnych.

3. „Predator”, reż. J. McTiernan (1987)

„Predator” opowiada o majorze Dutchu Schaefferze (Arnold Schwarzenegger), który razem ze swoim oddziałem komandosów otrzymuje trudne zadanie. Ich celem jest odnalezienie amerykańskiego majora, którego helikopter rozbił się w samym sercu południowoamerykańskiej dżungli. Na miejscu sprawy wyglądają gorzej, niż przypuszczali – po majorze nie ma śladu, a w okolicy znajdują obdarte ze skóry zwłoki żołnierzy. Wkrótce rozpoczyna się krwawa seria brutalnych morderstw i komandosi zaczynają ginąć jeden po drugim. Wszystko wskazuje na to, że za zbrodniami stoi przybysz z innej planety, któremu sprawiają one czystą przyjemność.


4. „Prawdziwe kłamstwa”, reż. J. Cameron (1994)

W „Prawdziwych kłamstwach” Arnold Schwarzenegger wcielił się w rolę Harry’ego Taskera, który jest agentem do zadań specjalnych. Pracuje w ścisłej tajemnicy i nawet jego żona Helen nie ma pojęcia, czym naprawdę się zajmuje – od lat żyje w przeświadczeniu, że jej mąż jest zwykłym sprzedawcą komputerów. Wkrótce jednak prawda o podwójnym życiu Harry’ego wychodzi na jaw, gdy małżonkowie wpadają w ręce międzynarodowych terrorystów. Harry i Helen będą musieli sprawnie współpracować, żeby odzyskać wolność. Efekty ich wspólnego działania będą nad wyraz zaskakujące.

5. „Komando”, reż. M. Lester (1985)

„Komando” przedstawia historię pułkownika Johna Matrixa (Arnold Schwarzenegger), który rozpoczął już nowe życie i zamieszkał ze swoją córką w niewielkiej górskiej miejscowości. Jego dawni wrogowie nie dają jednak o sobie zapomnieć – pewnego dnia jedenastolatkę porywa były współpracownik Matrixa, Bennett. Uprowadzenie dziewczynki zostało zlecone przez zdetronizowanego dyktatora małego kraju w Ameryce Południowej pragnącego zemścić się na mężczyźnie, który pozbawił go władzy. Były komandos postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i odzyskać dziecko.

Jeśli chcecie poznać więcej produkcji z udziałem Arnolda Schwarzeneggera, koniecznie zobaczcie film „Niezniszczalni 2”. Zachęcamy również do obejrzenia filmów „Terminator: Genisys” oraz „Terminator 2: Dzień sądu”.
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO