Co znalazło się na 1. miejscu?

Angelina Jolie - wybraliśmy pięć najlepszych filmów, w których grała

Angelina Jolie w filmie "Przerwana lekcja muzyki", materiały promocyjne filmu

Angelina Jolie jest zdecydowanie jedną z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych aktorek w Hollywood. Wystąpiła w wielu kultowych filmach i odebrała wiele prestiżowych nagród. Doskonale wciela się w różne role – nie boi się zmiany koloru włosów, wymagających scen, ani nawet postarzenia czy oszpecenia do roli. Przypomnijmy sobie więc najlepsze role Angeliny Jolie. Wybraliśmy dla was pięć najlepszych filmów, w których pojawiła się ta piękna aktorka o zniewalającym uśmiechu.

5. Czarownica

Takiej Angeliny Jolie nigdy nie widzieliśmy! Doskonale ucharakteryzowana, przerażająca i zimna – taka właśnie jest tytułowa „Czarownica”. To film, który inspirowany jest historią „Śpiącej królewny” Disneya. Czarownica oparta została na postaci Diaboliny z tejże bajki. Kiedyś była piękną i dobrą dziewczyną. Jej beztroską, piękną młodość odebrała jej wojna, podczas której bohaterka broniła swojej ojczyzny. Jednak zdrada, której doświadczyła, zamieniła jej serce w kamień. Teraz chce zemsty. Rzuca więc klątwę na Aurorę – nowonarodzoną córkę następcy tronu wrogiego królestwa. Film, który zdecydowanie trzeba zobaczyć!

4. Pan i Pani Smith

Film, w którym Jolie poznała się ze swoim, teraz już byłym, mężem. Ona zabrała płatną zabójczynię, a on płatnego zabójcę. Oboje pracują dla tajnych agencji, które pewnego dnia… zlecają im zabicie siebie nawzajem. Na pozór John i Jane Smith mają proste, zwyczajne małżeństwo – z bardzo dużym stażem! Żyją sobie w domku na przedmieściu i funkcjonują bez większych zgrzytów. Tak naprawdę jednak oboje są płatnymi zabójcami, o bardzo wysokiej skuteczności. I nie mają sobie równych. Pracują jednak dla konkurencyjnych organizacji i pewnego dnia nawzajem na siebie dostają zlecenie. Prawda nie powinna wyjść na jaw…

3. Oszukana

Jolie doskonale odnajduje się także w dramatach. Ten tutaj opowiada o Christine Collins. Rzecz dzieje się w 1928 roku, w Los Angeles. Dzień jak co dzień – Christine wychodzi do pracy, zostawiając w domu swojego syna Waltera. Kiedy wraca – dziecka nie ma. Po jakimś czasie maluch odnajduje się, ale jej matczyne serce podpowiada, że to wcale nie jest on… Czy miała rację?Czy uda jej się odnaleźć swojego syna? Jak potoczy się dalej ta dramatyczna historia?


2. Gia

Jest to film, który oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Opowiada on o życiu modelki – Gii Marrie Carangi. Urodziła się w 1960 roku i na początku lat 80. stała się prawdziwą legendą świata mody. Zmarła w wieku, zaledwie, 26 lat. Historia opowiedziana została na podstawie opowieści jej przyjaciół, a także cytatów z pamiętnika, który Gia prowadziła od 10 roku życia. Oczywiście Angelina Jolie wciela się tutaj w rolę tytułową i stara się jak najlepiej przedstawić postać modelki.

1. Przerwana lekcja muzyki

Jest to film, który oparty został na powieści Susanny Kaysen. Akcja filmu rozgrywa się w latach 60. Odtwórczynią głównej roli jest Winona Ryder, która wciela się w rolę zagubionej 17-latki – Susan. Nie może się odnaleźć w otaczającym ją świecie – jest delikatna i wrażliwa. Rodzice wysyłają ją więc do lekarza, który proponuje, aby zamknąć dziewczynę w szpitalu psychiatrycznym, aby mogła tam dojść do siebie. Susan trafia na oddział dla nastolatek i jej życie całkowicie się zmienia. Poznaje tam socjopatkę Lisę, od której przez dwa lata stara się nauczyć akceptacji siebie.

A może zabrakło jakiegoś waszego ulubionego filmu z Angeliną w naszym rankingu? Podzielcie się w komentarzach!Wszystko na temat


Komentarze


  • 27 lutego 2020
  • Jakiś

No przecież Lara Croft - kultowy film Nie znacie? A może uważacie, że za słaby do zestawienia? ;) W każdym razie dla mnie super

Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO