× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykułNajpopularniejsze wróżby Andrzejkowe – nie tylko na Andrzejki

Wróżby Andrzejkowe

Oczywiście, pierwsza wróżba o jakiej myślimy w Andrzejki to lanie wosku. Niemniej, pamiętamy zapewne jeszcze z czasów szkolnych zabawy, które wymyślali nam pedagodzy podczas Andrzejkowych zabaw. Wróżby, które uskutecznialiśmy za młodu miały nam zdradzić, kto pierwszy weźmie ślub, lub czy osoba, w której się podkochujemy odwzajemnia nasze uczucie. Wybraliśmy trzy wróżby, które naszym zdaniem swego czasu były prawdziwymi hitami wróżbiarskimi, a każdy kto uczył się w szkole, chcąc czy nie chcąc wziął w nich udział.

 

Ustawianie butów w pomieszczeniu

Prosta wróżba, banalna w wykonaniu, a zanim doczekamy się jej wyjaśnienia, najprawdopodobniej zapomnimy o jej wyniku. Mimo tego, gwarantuje ona świetną zabawę. Jak przebiega jej proces?

Potrzebujemy do tego grupy znajomych i ich butów. Każdy z nas zdejmuje swoje obuwie i po kolei układa je na przemian z butami pozostałych uczestników. Rozpoczynamy od najodleglejszego kąta pomieszczenia, by skończyć na progu drzwi. Stawiane w rządku saboty przekładamy z końca na przód do czasu, aż jeden z nich przekroczy próg. Według ludowych porzekadeł, właściciel tego chodaka jako pierwszy zmieni swój stan cywilny i to na jego ślubie bawić będziecie przed swoimi.

Spanie z imionami pod poduszką

To wróżba, która ma na celu wyłonienie imienia naszej przyszłej drugiej połówki. Nie każdy ma swoje określone preferencje co do imion i czasem trzeba mu pomóc je wybrać. W tym celu na małych kartkach papieru zapisuje się jak najwięcej imion płci przeciwnej. Tak przygotowane papiery wkładamy na noc pod poduszkę, by od razu po przebudzeniu wyciągnąć jeden z nich. Zapisane na skrawku imię, należeć będzie do naszej przyszłej wybranki lub wybranka.

Bibliomancja

Inaczej czytanie z ksiąg. Ta wróżba polega na otwieraniu np. biblii lub innych ksiąg mądrości na losowych stronach i wybieraniu losowego fragmentu tekstu. Ten, po odpowiedniej interpretacji ma być naszą przepowiednią i odpowiedzią na zadane pytanie.

Zainteresowały Cię te wróżby? Zobacz co mogą odkryć przed Tobą Karty Tarota!