× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykułLanie wosku – najpopularniejsza wróżba, nie tylko na Andrzejki

Lanie wosku

To jedna z najbardziej znanych wróżb naszej kultury. Nieodłącznie związana jest z Andrzejkami, czyli nocą wróżb odprawianą corocznie w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Podejrzewa się, że obrzędy pochodzą już ze starożytnej Grecji, albo z barbarzyńskich dziejów germańskich. Niegdyś było to święto skierowane do niezamężnych dziewcząt, miało charakter stricte matrymonialny. Traktowano to bardzo poważnie, do każdej wróżby podchodzono indywidualnie, w pełnym skupieniu. Z czasem przybrało to formę zbiorowej zabawy, organizowanej w grupach niezamężnych panienek, by dziś stać się zabawą obu płci. 

Dzisiaj, wróżby Andrzejkowe nie są traktowane tak poważnie jak przed laty, niemniej każdego roku organizujemy imprezy, by w tę noc tradycji stało się zadość. Nie brak wtedy wróżb miłosnych, chętnie losujemy kartki z imionami, przebijamy szpilką plansze z imionami, jednak najpopularniejszą z wróżb jest właśnie lanie wosku.

 

Jak to robimy?

Do tych wróżb nie potrzebujemy specjalistycznej wiedzy, ani akcesoriów. Wystarczą nam dwa naczynia: jedno do rozpuszczania świec, by uzyskać płynny wosk i drugie do wypełnienia wodą, na której ten wosk rozlewać będziemy. Tak przygotowani, zbieramy wszystkie świece od użytkowników zabawy (każdy powinien przynieść swoją) i przetapiamy je w jedną płynną masę. Rozgrzany wosk przelewamy powoli przez dziurkę od klucza prosto na taflę wody. Ruch ten trzeba wykonywać ostrożnie i powoli, by nie poparzyć się i by wosk zastygł w fantazyjnych kształtach, a nie jednej wielkiej grudzie. Kiedy już wyjmiemy zastygnięty wosk, nadchodzi czas by odczytać znaki jakie nam daje. Poniżej prezentujemy wyjaśnienie trzech przykładowych wróżb woskowych:

 

Symbol z wosku: Anioł 

W nadchodzącym roku sytuacje zmienią nas i wzmocnią, ludzie będą nas wspierać i zostaną naszymi przyjaciółmi. To bardzo dobra wróżba.

Symbol z wosku: Motyl 

To zapowiedź wielkich zmian w naszym życiu i w nas samych. Wreszcie zrozumiemy, że powinniśmy skupić się na sobie i pozbędziemy się toksycznych relacji i uwierzymy  we własną siłę.

Symbol z wosku: Koło 

Wszystkie rozpoczęte sprawy znajdą zakończenie. To oznaka końca stagnacji i początku działań. To od nas zależy czy wykorzystamy tą szansę, czy powtórzymy błędy przeszłości.

 

Zainteresowała Cię ta wróżba? Zobacz jakie tajemnice odkryje przed Tobą Tarot!