× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykułAleuromancja - wróżenie z ciasta

Aleuromancja 

Aleuromancja to popularne nazywane wróżenie z ciasta. Ta forma proroctwa ma swoje początki już w starożytnej Grecji. Powiązana była z kultem jednego z Olimpijskich bogów – Apollo. Jak głosi legenda, on sam przekazał ludziom sposób na pozyskiwanie odpowiedzi w sprawach sercowych. Przez lata zatroskani Grecy składali mu ofiary i zwracali się w modlitwach z prośbą o pomoc w wybraniu swojej ukochanej lub ukochanego. Bóg Piękna postanowił przekazać wiernym sposób w jaki mogą sami przekonać się o tym, czy ukochana osoba miała być faktycznie właściwym wyborem. Nakazał im upieczenie 10 małych kulek z mąki i wody, a do każdej z nich włożenie malutkiego pergaminu. Na nim napisane miały być imiona różnych osób, w tym naszej wybranki lub wybranka. Tak przygotowanymi wypiekami częstowano tą osobę i jeśli wylosowaliśmy swoje imiona, znaczyć to miało, że to właśnie dla siebie pisani jesteśmy. 

 

 

Aleuromancja dzisiaj

Dziś ta wróżba przybrała trochę inną formę. Przede wszystkim nie używamy pergaminu, gdyż nie jest już tak łatwo dostępny jak przed tysiącami lat. Również rodzaj wypieków uległ zmianie. Dziś jako nośnik wróżb stosuje się raczej ciastka, ciasta lub garmażeryjne wyroby np. pierożki. Wkładamy doń kawałki papieru z napisanymi wróżbami, których znaczenie wymagać będzie interpretacji. Oczywiście, maksymy i sentencje dopasowujemy do rodzaju poszukiwanej przez nas prawdy. Kiedy chcemy odkryć arkana miłości, najlepiej zastosować dopasowywanie imion. 

Na czym to polega? 

 

Będziemy potrzebować wyrobów cukierniczych lub garmażeryjnych, kartek papieru i czegoś do pisania. Na karteczkach piszemy imiona osób biorących udział we wróżbie oraz imiona tych, których stosunek do siebie pragną one poznać. Każde imię znaleźć się musi w osobnym ciastku. Jeśli losujące osoby trafią na swoje imiona, znaczyć to ma że są sobie pisani. 

 

Chcesz poznać przyszłość? Dowiedz się co odsłonią przed Tobą karty Tarota!