× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykułAeromancja - odczytywanie znaków natury

 To sztuka wróżbiarska znana już od czasów starożytnych. Aeromancja oznacza w języku greckim -powietrze, zaś  manteia – wróżba. Połączenie tych słów to przepowiadanie przyszłości na podstawie pogody, najczęściej z błyskawic, grzmotów, kształtu chmur oraz kierunku i siły wiatru. To jedna z najstarszych metod wróżenia, a stosowali ją już sami babilońscy kapłani.

Przygotowanie wróżby 

Wróżenie metodą aeromancji wymaga od nas naprawdę niewielkiego przygotowania. Jedyne czego potrzebujemy to duże naczynie. Nalewamy do niego wody, po czym myślimy życzenie i w ciszy stawiamy wazę na głowie. Jeśli na tafli pojawią się bąbelki, oznaczać to ma, że nasze życzenie niechybnie się spełni. Należy pamiętać, by wykonywać tą wróżbę na otwartym powietrzu. Wystarczy nalać wody do wazy, wypowiedzieć życzenie, a potem spróbować postawić naczynie na głowie. Wszystko powinno odbywać się na świeżym powietrzu. Jeżeli pojawią się bąbelki, to niechybny znak, że nasze życzenie spełni się już wkrótce.

Historia

Aeromancja służyła starożytnym jako narzędzie, za pomocą którego bogowie mieli okazywać zarówno gniew jak i radość w stosunku do czczącego. Hindusi, Etruskowie i Babilończycy jako pierwsi odczytywali znaki jakie dawała im przyroda, przypisując im boski udział. Aeromancja to jedna z najstarszych metod wróżenia. Obok chaomancji i ceraunoskopii stanowiła główne źródło komunikacji z bóstwami i przewidywania przyszłości. Niegdyś parali się nią tylko uprawnieni do kontaktów z istotami wyższymi kapłani, dziś, każdy z nas może spróbować odkryć arkana tajemnic jakie szykuje dla nas los. 

Aeromancja to nie tylko wróżby z pęcherzyków powietrza w naczyniu z wodą. Starożytni mędrcy obserwowali również zjawiska pogodowe i ruchy powietrza na większą skalę niż w bąbelki w wazie. Potrafili odczytać bieg wydarzeń na podstawie obserwacji deszczu, błyskawic i wiatru. Tylko oni posiadali tajemną wiedzę jak interpretować znaki, które przez innych pozostałyby niezauważone.

Chcesz poznać przyszłość? Dowiedz się co odsłonią przed Tobą karty Tarota!