Sennik Zmarły

Śmierć to zjawisko, z którym umysł ludzki nie potrafi sobie poradzić. Boimy się jej i często zadajemy pytania dotyczące życia po śmierci i sensu naszej ziemskiej egzystencji. Nic więc dziwnego, że w naszych snach często pojawiają się osoby zmarłe – zarówno nam bliskie, jak i zupełnie obce. Co zwiastuje pojawienie się nieboszczyka w naszym śnie?

W większości przypadków sen o zmarłym jest przełożeniem na senną rzeczywistość aktualnego stanu, w jakim znajduje się śniący. Jest on odzwierciedleniem naszej samotności, bezsilności i rozpaczy – często po utracie bliskiej osoby. Jeśli w naszym śnie pojawia się osoba zmarła dawno temu, może to być spowodowane nieumiejętnością poradzenia sobie z trudną przeszłością, wieloletnimi problemami i poczuciem straty.

Nieboszczyk pojawiający się w naszym śnie może być także ostrzeżeniem. Uważaj na siebie, gdyż ten symbol często może zwiastować nieszczęście, chorobę lub wypadek. Sen o bliskiej zmarłej osobie jest często wyrazem naszej samotności, tęsknoty i smutku. Takie sny często wywodzą się też z podświadomego poczucia winy, niezałatwionych spraw i problemów, które odłożyliśmy na później. Jeśli widzisz we śnie siebie jako nieboszczyka – nie ma powodów do obaw. Zazwyczaj symbolizuje to uwolnienie od codziennych problemów i rozpoczęcie nowego, lepszego życia.

Wyrazy na tę samą literę