× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Zuzanna

Zuzanna to imię wywodzące się od hebrajskiego imienia Szoszannah, a to z kolei pochodzi od hebrajskiego słowa „shoshano” czyli lilia. W Polsce imię to nadaje się od XIII wieku. Zuzanna to osoba wszechstronnie uzdolniona – ma wiedzę na absolutnie każdy temat. Nie da się jej nie lubić, bo jest osobą szczerą, inteligentną i nigdy nie bierze niczyjej strony. Jest bezstronna, a jeśli już musi wziąć którąś ze stron – wybierze słusznie po przemyśleniu wszelkich za i przeciw. Zuzanna jest bardzo przywiązana do swojej rodziny. Nie w głowie jej romanse i miłości, ale nie wyklucza tego, że kiedyś prawdziwie się zakocha i przepadnie. Ma dużo znajomych i przyjaciół – bo jest wspaniałą osobą. 

Życie towarzyskie

 

Zuzanna jest osobą, która raczej stroni od większych imprez – chyba, że okazjonalnie i to w gronie najbliższych przyjaciół. Mimo, że nie ma problemów z nawiązywaniem nowych znajomości, po prostu pewniej czuje się wśród osób, które dobrze zna i które „mianowała” swoimi przyjaciółmi. Nie da się jej nie lubić. Jest bardzo silnie przywiązana do swojej rodziny. 

Praca i kariera 

Zuzanny to osoby, które są wszechstronne – posiadły zarówno umiejętności analityczne, językowe, jak i humanistyczne. Doskonale więc sprawdzą się w każdej jednej pracy. Mogą mieć nieco problemów z kreatywnymi stanowiskami, a najbardziej nie będą chciały podjąć pracy fizycznej. Na pewno jednak znajdą sobie jakieś inne wyjście, jeśli chodzi o pracę. I kariera nigdy nie będzie ważniejsza od rodziny. 

Miłość

Zuzanna nigdy przesadnie nie goni za miłością – raczej cierpliwie czeka, jeśli coś się trafi. A jeśli się tak stanie – z pewnością jej nie odrzuci. Potrzebuje ona jednak sporo czasu, żeby przekonać się do tego, że związek też może być fajny. Dorosła Zuzanna, która ma już męża, będzie chciała dzieci – to pewne. I będzie wspaniałą matką. 

Sławne imienniczki

Zuzanna Bijoch – modelka 
Zuzanna Mazurek – pływaczka 
Suzanne Vega – piosenkarka 
Suzanne Collins – pisarka 
Zuzanna Radecka – olimpijka, lekkoatletka