× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Zofia

Imię Zofia wywodzi się z greckiego słowa sophia, które tłumaczyć należy jako mądrość. Kobiecie noszącej to imię z pewnością nie można odmówić pracowitości. Jest życzliwa i miła, przez co otacza się często grupą oddanych przyjaciół. Często są to jednak pozory, pod którymi kryje się chęć osiągania własnych korzyści i manipulowania ludźmi. Zofia ma jasno wytyczony cel, do którego będzie zmierzać nawet po trupach. Nie boi się konsekwencji i kłamstw. Doskonale lawiruje w świecie pełnym niedopowiedzeń i tajemnic. 

Życie towarzyskie

Zofia często stawiana jest jako wzór – znajomi chętnie sugerują się jej zdaniem i opiniami. Jest urodzonym przywódcą grupy i duszą towarzystwa. Uważnie słucha i celnie odpowiada. Posiada ogromną mądrość życiową, dzięki której ma dar rozwiązywania nawet najtrudniejszych problemów. Uwielbia być w centrum wydarzeń, często przez to uchodzi za plotkarę, która zbiera informacje o innych. Przyjaciele są dla niej nieocenioną pomocą, nie waha się jednak ich wykorzystać w celu osiągania własnych korzyści.

Praca i kariera

Nieustępliwy charakter i wrodzona inteligencja Zofii sprawiają, że bez trudu pnie się po szczeblach kariery. Jest bezwzględna w drodze do wyznaczonego celu. Nie boi się wyzwań i bez obaw wkracza w wir chaosu i wydarzeń. Potrafi kierować grupą i rozdzielać obowiązki. Jest przy tym stanowcza, a krytykę zapamiętuje na długo. Bywa mściwa i złośliwa, szczególnie jeśli ktoś nadepnie jej na odcisk. W sprawach finansowych dba jedynie o własne dobro – liczy tylko na siebie, potrafi jednak nieść pomoc i wykazać się empatią.

Miłość

Zofia uwielbia przebywać w otoczeniu rodziny. Najbliższych traktuje jak świętość i będzie bronić domowego ogniska za wszelką cenę. Na jaw wychodzi często jej wybuchowy charakter i skłonności do despotyzmu. Jej przyszły partner musi więc zaakceptować wybuchy i przywyknąć do uległości. Jej pęd za własnymi korzyściami nieco zwalnia, gdy Zofia zdecyduje się założyć rodzinę. Rolę żony i matki traktuje jednak dość specyficznie, przez co jej partner niejednokrotnie może być skonsternowany. 

Sławne imienniczki

Zofia Nałkowska – pisarka
Zofia Kucówna – aktorka
Sophia Loren – aktorka