× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Wojciech

Wojciech jest imieniem pochodzenia słowiańskiego. Oznacza wojownika przynoszącego dobre wieści lub uwielbiającego walkę. Jego wybuchowy charakter potrafi zrównoważyć umiejętność zapanowania nad emocjami. Wojciech jest pewny siebie i zawsze znajduje najprostsze rozwiązanie problemu. Cechuje go dużą nieufność – bardzo trudno jest zyskać jego sympatię. Wojciech nie jest człowiekiem otwartym – kieruje się znanymi jedynie sobie motywami i zdradza niewielką część swoich planów. Jego apodyktyczność równoważy pogodne usposobienie.

Życie towarzyskie

Nieufność Wojciecha przerodzić się może w introwersję. Rzadko zdradza swoje myśli i bardzo rzadko jest duszą towarzystwa, bez której znajomi nie wyobrażają sobie udanej imprezy. Otacza się niewielką grupą przyjaciół i bliskich, którzy potrafią tonować jego despotyzm i poczucie wyższości. Nie jest osobą szczególnie rozrywką, jeśli jednak uczestniczy w jakimś wydarzeniu rozrywkowym,  zachowuje swoją wrodzą pogodność.  Chętnie przyjmuje gości – zdarza się jednak, że próbuje manipulować osobami ze swojego otoczenia.

Praca i kariera

Wojciech nie jest typem marzyciela – obiera jasno określony cel, do którego dąży po najmniejszej linii oporu. Swoją prostolinijność wynagradza dużym zaangażowaniem w podejmowane przez niego działania. Wojciech jest stanowczy i pewny siebie, potrafi również wykazać się logicznym myśleniem i zawsze wskaże najprostsze rozwiązanie. Dobra organizacja czasu i samodyscyplina sprawiają, że Wojciech często odnosi sukcesy. Doprowadzają go one do wymarzonej wysokiej pozycji i zawodowego sukcesu.

Miłość

Opanowanie Wojciecha przekłada się także na jego życie miłosne. Jest typem rzadko okazującym uczucia i często oskarżany jest w związkach o ich brak. Wojciechowi obce są górnolotne frazesy i czule słówka – ceni sobie przede wszystkim praktyczność. Wybranka, która dostrzeże jego zalety, będzie jednak mogła liczyć na jego wiedzę, siłę i umiejętność rozwiązywania problemów. Zdarza się, że ma problem z narzucaniem własnego zdania – bez względu na jego słuszność.

Sławni imiennicy

Wojciech Fortuna – skoczek narciarski
Wojciech Szczęsny – piłkarz
Wojciech Młynarski – piosenkarz
Wojciech Fibak – tenisista
Wojciech Jagielski – dziennikarz i muzyk