× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Sylwia

Sylwia jest imieniem wywodzącym się z łaciny. Pochodzi od słowa silvius (dziki, pochodzący z lasu) lub związane jest ze sławną rodziną Sylwiuszów. Jest osobą energiczną, wybuchową i pełną nowych pomysłów. Bardzo łatwo się angażuje w nowe przedsięwzięcia – szybko jednak się nimi nudzi i jej zapał bywa słomiany. Sylwia szuka nietypowych rozwiązań i zdarza jej się bujać w obłokach. Często jednak kieruje się racjonalizmem i wysnuwa logiczne wnioski. Jej cechą charakterystyczną jest nieufność, stara się jednak patrzeć pozytywnie na swoje otoczenie.

Życie towarzyskie

Pełna pomysłów i spontaniczności Sylwia, często gromadzi wokół siebie grono oddanych znajomych. Charakteryzuje ją jednak zmienność, która sprawia, że rzadko angażuje się w wieloletnie przyjaźnie. Nie lubi powierzać innym swoich sekretów – jest nieufna i zdystansowana. Sylwia ma tendencje do bycia introwertyczką – ceni sobie swoje towarzystwo i nigdy się nie nudzi. Wolny czas spędza otoczona sztuką, literaturą lub przyrodą.

Praca i kariera

Sylwia świetnie sprawdzi się w roli pracownika. Z entuzjazmem podejmuje nowe wyzwania i jest gotowa sprawdzić się nawet w najbardziej niekorzystnych okolicznościach. Często ma jednak problem z konsekwentnym działaniem i szybko się wypala. Nie lubi krytyki i nie radzi sobie z porażkami. Potrafi się jednak podnosić po niepowodzeniach niczym feniks z popiołów. Uczy się na swoich błędach i stara się pracować najlepiej jak potrafi.

Miłość

Sylwia jest kobietą wyjątkowo rodzinną. Bardzo ceni sobie zdanie rodziców – tworząc własną rodzinę będzie kierować się zasadami wyniesionymi z domu. Partner Sylwii powinien nauczyć się jej stylu życia. Z pewnością niejednokrotnie będzie miał problem z nadążeniem za swoją ukochaną. Charakter Sylwii sprawia, że jest ona zmysłową i uwodzicielską kobietą. Potrafi zaangażować się całą sobą w życie rodzinne. Wszystko to sprawia, że życie z nią będzie pełne przygód i domowego ciepła.

Znane imienniczki

Sylwia Gliwa –  aktorka
Sylwia Gruchała – florecistka
Sylwia Grzeszczak – piosenkarka
Sylwia Wysocka – aktorka