× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Oliwia

Oliwia jest imieniem z łacińskim rodowodem – oznacza gałązkę drzewa oliwnego lub osobę zajmującą się hodowlą oliwek. Oliwię cechuje jasno określony cel, do którego dąży ze spokojem i opanowaniem. Jest towarzyska i niezwykle przyjacielska – niemal zawsze otacza ją grono oddanych znajomych. Jest kobietą talizmanem, przyciąga sukces i dobrą energię, którą chętnie dzieli się z innymi. Walczy i staje się agresywna jedynie wtedy, gdy czuje się zagrożona.

Życie towarzyskie

Cechy charakteru Oliwi sprawiają, że bez trudu zdobywa nowych znajomych i przyjaciół. Zawsze chętnie służy im pomocą i wsparciem. Jest osobą niezwykle otwartą i życzliwą, chętnie angażuje się w rozwiązywanie problemów. Potrafi być niezwykle wyrozumiała i stara się nie oceniać swoich bliskich. Epatuje swoim wrodzonym spokojem i opanowaniem – w grupce znajomych to ona jest oazą spokoju, która wprowadza ład i porządek.

Praca i kariera

Oliwia jest świadoma swoich zalet i wykorzystuje je także w karierze zawodowej. Lubi mieć zaplanowany cel, do którego dąży z wyjątkową wytrwałością i pewnością końcowego sukcesu. Popełniane błędy nie są dla niej porażkami – wyciąga z nich wnioski i naukę na przyszłość. Oliwia jest inteligentna i ciekawa świata. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i wiedzę. Ambicja nie pozwala jej osiąść na laurach, przez co Oliwia ciągle sama podnosi sobie poprzeczkę.

Miłość

Oliwia uważa rodzinę za ostoję spokoju i miłości. Ważne miejsce w jej życiu zajmują tradycyjne wartości i wspólnie spędzone chwile. Potrafi rozładować atmosferę nawet podczas najostrzejszych rodzinnych spięć. Nie traci przy tym uroku i zmysłowości. Dzięki temu cieszy się ogromnym powodzeniem wśród mężczyzn. Jej wybranek może mówić o prawdziwym szczęściu – Oliwia zapewni mu życie pełne miłości, czułości i domowego ciepła. 

Znane imienniczki

Olivia Lufkin – piosenkarka 
Olivia Rogowska – tenisistka
Oliwia Kiołbasa – szachistka
Olivia Judson – biolog