× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Monika

Monika to imię, które pochodzi z języka greckiego, od słowa monos – czyli „jedyny”. Dawniej imię to nadawane było jedynaczkom. Nadawane w Polsce od XV w. Monika ceni sobie porządek i harmonię. Jest jednak choleryczką, za wszelką cenę będzie układała życie sobie, a przy okazji innym – wiele osób może tego nie tolerować. Jest doskonałą matką, za wszelką cenę będzie chciała uszczęśliwić swoje dzieci. Na przyjaciołach niespecjalnie jej zależy – woli trzymać się blisko z rodziną. Doskonale sprawdzi się w pracy z dziećmi – będzie ciepła, kochana. Generalnie jej życiowym przeznaczeniem jest mieć męża i dzieci, dlatego zrobi wszystko, żeby tak właśnie było. 

Życie towarzyskie 

Monika nie jest typem lwa salonowego – woli siedzieć w domu, ze swoimi dziećmi i mężem. Jej rodzina jest dla niej najważniejsza, więc to z nimi woli trzymać. Oczywiście ma swoich znajomych, ale nie są to specjalnie zażyłe i mocne relacje. Znacznie bardziej zależy jej na zacieśnianiu więzi ze swoimi bliskimi. 

Praca i kariera

Jeśli Monika będzie mogła – wybierze przebywanie z domu, z dziećmi. Woli sprzątać, gotować i prasować. Jeśli jednak będzie musiała pracować – zdecydowanie wybierze pracę z dziećmi. Traktuje to jak powołanie, jak swoistego rodzaju hobby. Doskonale się w niej sprawdzi, bo dzieci uważa za siódmy cud świata. 

Miłość 

Monika jest osobą bardzo oddaną, kochaną i ciepłą. Pragnie wielkiej miłości – jeśli uda się ją spotkać, zrobi wszystko żeby ją zatrzymać. Będzie doskonałą żoną i wspaniałą matką, niezależnie od wszystkiego. Dla swojej rodziny jest w stanie zrobić wszystko – niezależnie co by to było. Monika będzie najlepszą matką świata i jeszcze wspanialszą żoną! 

Sławne imienniczki

Monika Brodka – piosenkarka 
Monika Olejnik – dziennikarka 
Monika Zamachowska – dziennikarka, prezenterka 
Monika Kuszyńska – piosenkarka 
Monika Mrozowska – aktorka