× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Marcelina

Imię Marcelina wywodzi się z języka łacińskiego. Jest żeńską formą imienia Marcelin, które pochodzi od jednego z rodów rzymskich i oznacza małego wojownika. Marcelina stworzona jest do osiągnięcia sukcesu. Cechują ją zdecydowanie i pewność siebie. Jest kobietą niezwykle energiczną i ambitną. Przez niektórych uważana jest wręcz za upartą i niezłomną. Dzięki swojej inteligencji potrafi szczegółowo analizować fakty, doskonale sprawdza się więc w ocenie otaczającego jej świata. 

Życie towarzyskie

Charakterystyczne cechy Marceliny nie sprawiają, że jest ona odpychająca dla otoczenia. Wręcz przeciwnie, skupia wokół siebie mnóstwo przyjaciół i znajomych, którzy doceniają jej poczucie humoru i trafne spostrzeżenia. Jest pełna kobiecego wdzięku i taktu – sprawia więc wrażenie wyjątkowo uroczej i godnej zaufania. Swój wybuchowy charakter często ukrywa pod maską wyważonego spokoju – w pełni sobą jest jedynie wśród osób, co do których ma pełne zaufanie.

Praca i kariera

Marcelina skrywa w sobie dwojaką naturę. Z jednej strony jest życzliwa, uprzejma i przyjacielska, z drugiej chorobliwie ambitna i spragniona sukcesu. Świetnie sprawdza się w analizie i niesieniu pomocy innym. Potrafi jednać być wyjątkowo nieustępliwa, a w drodze do obranego celu nie zawaha się stąpać po trupach. Ma tendencje do apodyktyczności – lubi rządzić i dzielić. Będzie świetną kierowniczką i liderem zespołu.

Miłość

Marcelina nie jest stereotypową kobietą. Docenia role rodziny, ale nie da się zdominować i sprowadzić do roli kury domowej. Lubi mieć wszystko pod kontrolą – w związku z tym nie dopuszcza swojego partnera do wszystkich swoich spraw i sekretów. Odpowiednie podejście jej wybranka może jednak pomóc jej w otworzeniu się na drugiego człowieka. Stworzy wówczas szczęśliwy związek, w którym nie zabraknie miłości i domowego ciepła.

Sławne imienniczki

Marcelina Kulikowska – pisarka
Marcelina Stoszek – wokalistka
Marcelina Sembrich-Kochańska – śpiewaczka