× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Magdalena

Imię Magdalena wywodzi się albo od miejscowości Magdala w Palestynie, co oznaczałoby, że pochodzi to z hebrajskiego, albo po prostu zawdzięczamy je Marii Magdalenie. Jest więc to imię biblijne. W Polsce nadawane od XIII w. Magdalena ma bardzo dwojaką naturę – czasami się śmieje, czasami płacze. Bardzo przeżywa wszystkie decyzje i woli podejmować je powoli, ale nie zawsze udaje się zrobić to rozsądnie. Magda pragnie prawdziwej miłości na całe życie, więc nawet jeśli będzie trzeba czekać na ukochanego latami – będzie się temu podporządkowała. Jest wspaniałą mamą, chociaż czasami zdarza jej się popełniać błędy, które sporo ją kosztują. W pracy wymiata – niezależnie od tego, jaką zdecydowałaby się podjąć. 

Życie towarzyskie 

Magdalena jest osobą raczej zamkniętą w swoim świecie. Woli posiedzieć w domu, obejrzeć coś, może poczytać książkę. Raczej nie ciągnie jej na imprezy, ani rodzinne, ani ze znajomymi. Ponieważ ma dwojaką naturę, czasami zdarza jej się kompletnie zmienić zdanie i pragnie wyjść do ludzi, przebywać z nimi, rozmawiać, bawić się i żartować. Nie jest jednak typowo stadnym zwierzęciem. 

Praca i kariera

Beznadziejna praca dla Magdy nie istnieje. Ona sprawdzi się absolutnie we wszystkim – ma jednak wysokie zdolności manualne i techniczne, więc wszelkie prace fizyczne będą dla niej doskonałe. Będzie mogła się wykazać i pokazać, że ona tu rządzi. Będzie również szybko awansowała, powiększając swój majątek. Jedyne z czym może mieć problem to praca biurowa, ale i do tego potrafiłaby się dostosować. Niczym kameleon. 

Miłość 

Magdalena od samego początku jest romantyczną duszą. Pragnie miłości na całe życie i chciałaby, żeby to był jeden i ten sam partner. Jeśli będzie trzeba to zrobi dla niego wszystko, nawet jeśli wymagać to będzie czekania na niego i jego znak przez kilkanaście lat. Jest na to gotowa! Jest doskonałym „ogarniaczem” życia rodzinnego – zaopiekuje się dziećmi i domem, żeby stworzyć im jak najlepsze warunki. Musi tylko ktoś ją kochać. A jest w stanie poświęcić wiele, aby tak właśnie było. 

Sławne imienniczki 

Magdalena Cielecka – aktorka 
Magdalena Mazur – polska modelka, aktorka
Magdalena Mołek – dziennikarka
Magdalena Śliwa – siatkarka 
Magdalena Mielcarz – aktorka, modelka