× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Maciej

Imię Maciej wywodzi się z języka hebrajskiego – od słowa Mattijjah, które dosłownie oznacza dar od Boga. Cechą charakterystyczną Macieja jest jego nerwowość i pobudliwość. Szybko odpowiada – najpierw robi, a dopiero później zastanawia się nad konsekwencjami swojego postępowania. Maciej potrafi jednak zaskoczyć organizacją i uporządkowaniem. Jest często skryty i tajemniczy, co fascynuje i przyciąga innych. Maciej to człowiek wybuchowy i gwałtowny, potrafi jednak opowiedzieć się po którejś ze stron i jest wyjątkowo wrażliwy w relacjach z najbliższymi. Przez swój charakter często odbierany jest jako osoba, z którą nie warto toczyć sporów i kłótni.

Życie towarzyskie

Maciej potrafi być zarówno introwertykiem, jak i duszą towarzystwa. W jego zaplanowanej codzienności znajduje się miejsce na spontaniczność i urozmaicenia. Potrafi zmierzyć się ze skutkami swoich decyzji, jednak gdy są one dla niego negatywne – reaguje złością i gniewem. Często nie zgadza się z rozmówcami i przyjaciółmi – posiada przeświadczenie o własnej nieomylności. Ze skutkami swoich decyzji najchętniej mierzy się sam i nie lubi mieszać do swoich problemów innych osób. Posiada oddane grono przyjaciół, które potrafi znieść jego niełatwy momentami charakter.

Praca i kariera

W swojej karierze zawodowej Maciej stara się wykonywać powierzone mu obowiązki skutecznie i szybko. Ma silne poczucie misji – bardzo łatwo angażuje się w nowe wyzwania. Jego wewnętrzne sprzeczności sprawiają jednak, że szybko się nudzi i ciągle potrzebuje nowych bodźców pobudzających jego uwagę. Najlepiej pracuje mu się w pojedynkę nad jasno określonymi zadaniami. Maciej posiada też zdolności przywódcze – świetnie nadaje się więc na lidera zespołu.

Miłość

Maciej skrywa w sobie ogromne pokłady miłości i uczuciowości. Przejawia się to przede wszystkim w kontaktach z najbliższymi. Stara się trzymać jasno określonych zasad, choć wymykają się one czasem spod kontroli w sferach intymnych. Potrafi obudzić w sobie duszę głowy rodziny, której czułość i cele wyzwolą w najbliższych poczucie bezpieczeństwa. Nie znosi jednak krytyki, na którą reaguje opryskliwie i gniewnie.

Sławni imiennicy

Maciej Kuroń – kucharz
Maciej Lampe – koszykarz
Maciej Orłoś – reporter telewizyjny
Maciej Stuhr – aktor
Maciej Zakościelny - aktor