× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Łukasz

Imię Łukasz pochodzi z greckiego, od Loukasa, a to z kolei jest zhellenizowaną wersją rzymskiego Lucius, a więc jak Lucjusz, pochodzi od łacińskiego lucius, czyli albo urodzony o świcie, albo wstający o świcie. Może również pochodzić od regionu Włoch – Lukanii. Łukasz jest bardzo ciepłym, otwartym mężczyzną, którego główną cechą jest to, że konsekwentnie dąży do postawionego sobie celu i nie poddaje się. Zawsze będzie oddany swoim przyjaciołom, a przede wszystkim – swojej partnerce. Komu, jak komu – ale Łukaszowi zawsze można zaufać.

Życie towarzyskie

Łukasz ma swoje grono zaufanych przyjaciół, ale nie ma nic przeciwko poznawaniu innych ludzi. Bardzo się im przygląda i analizuje, czy będzie możliwość na zawarcie przyjaźni. Jest raczej człowiekiem rozrywkowym – takim „do tańca i do różańca”. Nigdy nie ma również problemu w kontakcie z płcią przeciwną. Jest czarujący, lubi rzucić jakimś żartem i z nim atmosfera nigdy nie będzie gęsta. Warto zapraszać Łukasza na wszelkie większe, i mniejsze, imprezy, w których udział biorą nawet nowe dla niego osoby.

Praca i kariera

Łukasz jest bardzo konsekwentny, więc będzie drążył i drążył, aż dotrze do celu. Niezależnie od tego, ile miałoby to potrwać. Jest także bardzo dokładny i sumienny – o cokolwiek się go nie poprosi, z pewnością można liczyć na doskonały efekt. Doskonale sprawdzi się w pracy z ludźmi, w grupie, w pracy z cyferkami, ale i kreatywnej. Generalnie Łukasz jest dość wszechstronny i szybko się uczy, adaptuje w nowym środowisku, więc poradzi sobie w każdym rodzaju pracy.

Miłość

Łukasz jest bardzo czułym, uroczym mężczyzną, który doskonale wie czego potrzebują kobiety i jest w stanie im to dać. Niezależnie od tego, czego dokładnie partnerki potrzebują. Będzie również wspaniałym ojcem, ponieważ chce się poświęcić swojej rodzinie. Oczekuje jednak pewnej gwarancji od swojej partnerki – że zawsze będzie przy nim i również da mu to samo, a jednocześnie nie zawiedzie jego zaufania i wiary w związek.

Sławni imiennicy

Luke Perry – aktor
Łukasz Golec – muzyk
Łukasz „Mrozu” Mróz – muzyk
Łukasz Żygadło – siatkarz
Łukasz Jakóbiak – dziennikarz