× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Liliana

Liliana to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa lilium, czyli lilia. Oznacza kobietę piękną, czystą i białą jak lilia. Liliana to osoba, która uwielbia ryzykować. Dla niej wszystko mogłoby się wiązać z ryzykiem – szybciej działa, niż myśli. Niczego się nie boi. Jest wspaniałą córką i będzie równie wspaniałą matką dla swoich dzieci. W miłości jest zawsze wierna i oddana, ale nie oczekuje niemożliwego od swojego partnera. Umie chodzić na kompromisy. Ma małą garstkę przyjaciół, którym ufa i dla których jest gotowa wiele zrobić. Można na niej zawsze polegać. Nie przepada za większymi zgromadzeniami i ciężko idzie jej poznawanie nowych osób. W pracy jest prawdziwą perfekcjonistką. 

Życie towarzyskie

Liliana to osoba, która doskonale odnajduje się w gronie swoich najbliższych przyjaciół. Nie przepada za poznawaniem nowych ludzi, bo to co ma zwykle jej wystarcza. Jest też dość zdystansowana i niektórzy nazwaliby to „chłodem”, ale wcale tak nie jest, bo to kompletnie jest w stylu Liliany. Rodzina jest dla niej bardzo ważna, ale lubi też swoją niezależność, więc niczego pod nią nie podporządkowuje. Wyznaje zasadę „żyj i daj żyć innym”. 

Praca i kariera 

Liliana to osoba bardzo dokładna, która musi mieć wszystko zapięte na ostatni guzik. Będzie drążyła dotąd, dopóki nie uda się jej dojść do celu, który miała przed sobą postawiony. Doskonale odnajdzie się w pracy biurowej np. jako księgowa. Jest bardzo dobrym współpracownikiem, więc nikt nie będzie narzekał na pracę z Lilianą. 

Miłość

Liliana w miłości nie jest zaborcza. Jest też bardzo czułą i kochaną osobą. Warto wspomnieć o tym, co zasługuje na największą pochwałę, że jest zawsze gotowa na kompromis i nigdy nie szuka dziury w całym. Nie wymaga też niemożliwego, dzięki czego jej związki są zawsze zdrowe. Chyba próżno w tej materii szukać czegoś złego o Lilianie. 

Sławne imienniczki

Liliana Fabisińska – pisarka 
Liliana Komorowska – aktorka 
Liliana Ubrańska – piosenkarka 
Liliana Leszner – szachistka 
Liliana Zagacka – lekkoatletka