× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Laura

Laura to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa laur, co znaczy wawrzyn. Laura jest osobą nie do końca ambitną – chciałaby się szybko bogacić, wkładając w to jak najmniej pracy. Jest w miłości osobą poddaną, podatną na wszelkie sugestie i wskazówki partnera. Nie ma jasno określonej drogi w swoim życiu, nie ma konkretnej misji. Ma zaufane grono znajomych, ale nie jest gotowa do przesadnych poświęceń. Nie jest także w bliskich relacjach ze swoją rodziną. Jej życiowym celem jest bogacenie się i wszelkie przyjemności. Zarówno duchowe, jak i cielesne. Próżno w niej szukać dobrej żony, oddanej przyjaciółki lub wspaniałej matki. Laura ma bowiem zupełnie inne priorytety. 

Życie towarzyskie

Dobra impreza? Czemu nie. Laura lubi takie spotkania, chociaż nie zabłyśnie specjalnie niczym wyszukanym. Ludzie jednak ją lubią, a ona lubi ich. Jeśli chodzi o przyjaciół – ma raczej mniejsze grono znajomych, ale nigdy nie byłaby gotowa się za nich poświęcić. Nawet z rodziną nie pozostaje w przesadnie bliskich relacjach – ważniejsze są dla niej bowiem zupełnie inne rzeczy. 

Praca i kariera 

Laura to prawdziwa karierowiczka. Nie sprawdzi się w absolutnie żadnej standardowej pracy – ani w fizycznej, ani biurowej. Zależy jej na tym by się bogacić, ale jak najniższym nakładem pracy. Tylko wtedy czuje się szczęśliwa i ważna. Doskonałe więc będą dla niej wszelkie blogi, prowadzenie swoich kont społecznościowych i promowanie się w Internecie. Nie ma określonego celu na życie do którego mogłaby dążyć. 

Miłość

W miłości Laura jest poddana – całkowicie słucha się swojego partnera, stosuje się do jego wskazówek, robi dokładnie tak, jak się jej zagra. Jest w stanie poświęcić wszystko, aby w razie czego reanimować gasnącą miłość. Dzieci to nie jest priorytet Laury, bo przyzwyczajona jest raczej do życia bez większych zobowiązań. 

Sławne imienniczki

Laura Samojłowicz – aktorka 
Laura Łącz – aktorka 
Laura Allen – aktorka 
Laura Bush – żona George’a Busha
Laura Pausini – piosenkarka