× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Bartosz

Pochodzenie imienia Bartosz nie jest do końca jasne. Prawdopodobnie jest skróconą wersją polskiego imienia Bartłomiej lub wywodzi się od słowa bartnik. Bartosz to synonim odpowiedzialności i powagi. Przykłada ogromną wagę do wypowiadanych słów i jest gotów ponieść ich konsekwencje. Ma skłonności pedantyczne. Ceni sobie poukładane życie osobiste i lubi planować. Z wiekiem może przeradzać się to w negatywne cechy jak pycha i próżność. Związane jest to z narastającym poczuciem wyższości, które niejednokrotnie stanie się kością niezgody w kontaktach z najbliższymi. Nie jest duszą towarzystwa, bliżej mu do domatora.

Życie towarzyskie

Bartosz nie ma wielu znajomych i przyjaciół. Często ma problem z wydarzeniami, których nie zdążył zaplanować i uwzględnić w swoim planie dnia. Swój czas wolny najchętniej spędza we własnym towarzystwie i domowym zaciszu. W otoczeniu uchodzi za pedanta. Prowadzi to do skomplikowanych relacji, w których drażni go brak zorganizowania u innych. Może się wydawać próżny i pyszny. W głębi serca Bartosz jest jednak wrażliwym człowiekiem, który chętnie pomaga innym.

Praca i kariera

Cechy Bartosza procentują w pracy. Jest niemal wymarzonym pracownikiem – zorganizowanym, sumiennym i wypełniającym z należytą uwagą swoje obowiązki. Rzadko popełnia błędy – nie pozwala mu na to jego perfekcjonizm. Uporządkowany tryb życia przekłada się na doskonałą organizację pracy i staranność w wykonywaniu powierzanych Bartoszowi zadań. Świetnie sprawdzi się na stanowisku w urzędzie, gorzej poradzi sobie jako przedsiębiorca.

Miłość

Bartosz jest typem domatora, który uwielbia przebywać w miejscu, które może nazywać swoim. Potrzeba planowania i organizowana prac sprawi, że jego dom nigdy nie będzie zaniedbany i wypełniony chaosem. Podobnymi zasadami kieruje się w miłości. Kluczowe dla Bartosza jest znalezienie kobiety, która będzie potrafiła poradzić sobie z jego ogromnym ego. Czuje on potrzebę bycia docenianym. Nadmierne chwalenie może jednak przynieść skutek odwrotny do oczekiwanego.

Sławni imiennicy

Bartosz Arłukowicz – polityk
Bartosz Bosacki - piłkarz
Bartosz Heller - dziennikarz
Bartosz Kurek – siatkarz
Bartosz Opania – aktor