×

Wyszukaj artykuł

YouTube usuwa kanały!

Ada | dnia: 06-09-2019 | skomentuj

YouTube usuwa kanały!

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


YouTube we wpisie na blogu poinformował, że usunął ponad 17 tysięcy kanałów z platformy. Powodem jest naruszenie przepisów dotyczących mowy nienawiści, które zostały wprowadzone na początku czerwca. Z tych samych powodów, z platformy zostało usunięte aż 100 tysięcy filmów. Dodatkowo podczas robienia porządków, pracownicy YouTube, usunęli aż 500 milionów nienawistnych komentarzy.

Nowe zasady na YouTube

Na początku września w regulaminie serwisu pojawiły się nowe zapisy zakazujące wrzucania nagrań wideo, w których jedna grupa jest uznawana za lepszą od drugiej. Celem takich zmian jest usunięcie z serwisu filmów i wpisów o cechach dyskryminacji, segregacji lub wykluczenia ze względu na wiek, płeć, religię czy orientację seksualną. Zmiany uderzyły głównie w filmy, które promują ideologię nazistowską. Dodatkowo z serwisu zostaną usunięte filmy, które zaprzeczają istnieniu Holokaust czy strzelanin w szkole podstawowej Sandy Hook.

Przeczytaj również: Ulepszone Google Maps dla Android 

  Zobacz także  


10 tysięcy pracowników Google pilnuje porządku

Konsekwencją wprowadzenia tych zmian jest dwa razy większa ilość usuniętych komentarzy. Firma poinformowała także, że teraz bardziej niż kiedykolwiek skupia się na tym problemie. W całej firmie Google, aż 10 tysięcy pracowników zajmuje się sprawdzaniem, wykrywaniem i usuwaniem teści, które są niezgodne z regulaminem. Z serwisu YouTube miesięcznie korzysta ponad 2 miliardy użytkowników.

Sprawdź również: Zmiany na Facebook'u. Tego się nie spodziewasz 


Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz