×

Wyszukaj artykuł

Wyprawka dla dziecka do zerówki - sprawdź, co musisz kupić.

Redakcja Pinbook | 23-07-2019 | skomentuj

Wyprawka dla dziecka do zerówki - sprawdź, co musisz kupić.

OceńDzieci właśnie żyją wakacjami. Niektóre będą pierwszy raz wybierały się do szkoły – a w tym przypadku czeka rodziców sporo wydatków. Nowe buty, worek, plecak i wiele, wiele innych rzeczy. Wyprawka, która rok w rok wygląda bardzo podobnie – to wszystko o czym musisz pamiętać, jeśli twoje dziecko idzie do zerówki w szkole. Na pewno przydadzą mu się wszystkie te rzeczy, aby odpowiednio rozpocząć swoją edukację. Pomożemy rodzicom maluchów kupić to, co najważniejsze! Z taką wyprawką dziecko z pewnością będzie się uczyło chętnie.
Większość szkół samodzielnie opracowuje własne listy wyprawek, które rodzice otrzymują pierwszego dnia – na rozpoczęciu roku szkolnego lub na pierwszym zebraniu. Czasami udostępniane są na stronie internetowej placówki. Mimo wszystko, warto samodzielnie rozważyć co jest niezbędne. Poza tym – im szybciej, tym lepiej. Potem okazuje się, że połowa rzeczy jest wręcz nie do dostania. Zachowajcie sobie tę listę – przyda wam się.

  Zobacz także  


Zeszyty i podręczniki

Z kartami pracy, bez kart pracy, ćwiczenia, zeszyty do pisania i tak dalej, i tak dalej. Jeśli szkoła udostępnia tytuły książek na swojej stronie internetowej – macie łatwiej. Jeśli dostaniecie to na spotkaniu rodziców po rozpoczęciu roku – śpieszcie się. Naprawdę potem pojawia się problem z dostaniem wszystkich tych rzeczy.
Proponujemy jednak kupić zeszyty wcześniej – na pewno przydadzą wam się 16-kartkowe zeszyty w kolorową linię, a także w kratkę. Z marginesem. Przynajmniej po 3. Potem będziecie mieli z głowy!

wyprawka

Przybory szkolne

To najważniejsze elementy wyposażenia młodego ucznia. Musisz kupić wszystko to, z czego będzie korzystał w ciągu roku szkolnego – nie tylko w szkole, ale i w domu. Dobrze więc pomyśl co dzieci robią w zerówce. Są jednak takie rzeczy, które będą absolutnie zbędne np. cyrkle, kątomierze, ekierki… To będzie potrzebne dużo później. Więc co w końcu kupić?

1. Piórnik, który w wyposażeniu będzie miał takie rzeczy jak gumka, temperówka, ołówki, nożyczki i kredki ołówkowe.
2. Flamastry – nie musisz przesadzać z ilością, 6 na początek powinno wystarczyć
3. Kredki pastelowe
4. Papier A4 – kolorowy
5. Blok techniczny biały i kolorowy w formacie A4
6. Blok techniczny biały i kolorowy w formacie A3
7. Plastelina
8. Klej w sztyfcie
9. Farby plakatowe
10. Dużo pędzelków!
11. Bibuła – kilka kolorów
12. Teczka A4 na jego prace w szkole
13. Zeszyt dla rodziców
14. Patyczki do liczenia lub liczydło podręczne
15. Kubeczek na wodę do farb

  Zobacz także  


Najważniejsze rzeczy bez których dziecko nie będzie gotowe
Nie możesz zapomnieć o tych elementach, które faktycznie z twojego dziecka zrobią ucznia – odpowiedni plecak (wiesz jak wybrać dobry plecak dla dziecka?), worki, buty… I wszystko inne, co najważniejsze. O czym mowa?

1. Mały tornister lub plecak
2. Śniadaniówka i bidon
3. Kapcie na rzepy lub gumki, worek
4. Worek ze strojem gimnastycznym

Zapewne kilka innych rzeczy będzie wam jeszcze potrzebne, ale to co najważniejsze już macie. Przygotowaliście dziecko na pierwszy dzień szkoły?

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: