×

Wyszukaj artykuł


Najpopularniejsze wróżby Andrzejkowe – nie tylko na Andrzejki

Redakcja Pinbook | 18-06-2019 | skomentuj

Najpopularniejsze wróżby Andrzejkowe – nie tylko na Andrzejki

Oceń


Wróżby Andrzejkowe

Oczywiście, pierwsza wróżba o jakiej myślimy w Andrzejki to lanie wosku. Niemniej, pamiętamy zapewne jeszcze z czasów szkolnych zabawy, które wymyślali nam pedagodzy podczas Andrzejkowych zabaw. Wróżby, które uskutecznialiśmy za młodu miały nam zdradzić, kto pierwszy weźmie ślub, lub czy osoba, w której się podkochujemy odwzajemnia nasze uczucie. Wybraliśmy trzy wróżby, które naszym zdaniem swego czasu były prawdziwymi hitami wróżbiarskimi, a każdy kto uczył się w szkole, chcąc czy nie chcąc wziął w nich udział.

 

  Zobacz także  

Video dnia:Ustawianie butów w pomieszczeniu

Prosta wróżba, banalna w wykonaniu, a zanim doczekamy się jej wyjaśnienia, najprawdopodobniej zapomnimy o jej wyniku. Mimo tego, gwarantuje ona świetną zabawę. Jak przebiega jej proces?

Potrzebujemy do tego grupy znajomych i ich butów. Każdy z nas zdejmuje swoje obuwie i po kolei układa je na przemian z butami pozostałych uczestników. Rozpoczynamy od najodleglejszego kąta pomieszczenia, by skończyć na progu drzwi. Stawiane w rządku saboty przekładamy z końca na przód do czasu, aż jeden z nich przekroczy próg. Według ludowych porzekadeł, właściciel tego chodaka jako pierwszy zmieni swój stan cywilny i to na jego ślubie bawić będziecie przed swoimi.

  Zobacz także  


Spanie z imionami pod poduszką

To wróżba, która ma na celu wyłonienie imienia naszej przyszłej drugiej połówki. Nie każdy ma swoje określone preferencje co do imion i czasem trzeba mu pomóc je wybrać. W tym celu na małych kartkach papieru zapisuje się jak najwięcej imion płci przeciwnej. Tak przygotowane papiery wkładamy na noc pod poduszkę, by od razu po przebudzeniu wyciągnąć jeden z nich. Zapisane na skrawku imię, należeć będzie do naszej przyszłej wybranki lub wybranka.

Bibliomancja

Inaczej czytanie z ksiąg. Ta wróżba polega na otwieraniu np. biblii lub innych ksiąg mądrości na losowych stronach i wybieraniu losowego fragmentu tekstu. Ten, po odpowiedniej interpretacji ma być naszą przepowiednią i odpowiedzią na zadane pytanie.

Zainteresowały Cię te wróżby? Zobacz co mogą odkryć przed Tobą Karty Tarota!

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz