×

Wyszukaj artykuł


Wiosenne porządki w ogrodzie - co trzeba zrobić?

Redakcja Pinbook | 06-05-2019 | skomentuj

Wiosenne porządki w ogrodzie - co trzeba zrobić?

Oceń


Nie wystarczy tylko zarządzić wiosennych porządków w domu – trzeba zająć się również naszym ogrodem. W końcu jest to wizytówka naszego domu. To coś, co widzą przechodnie oraz osoby, które do nas przyjeżdżają. Musimy więc zadbać o to, aby był bardzo zadbany. Na pewno czeka nas wiele pracy, którą musimy wykonać. Ale efekt na pewno będzie zadowalający. Nie ma co się długo zastanawiać – trzeba działać!

  Zobacz także  

Video dnia:1. Koniec zimy – zdejmij więc „kurtki” swoim kwiatom

Kiedy tylko zrobi się cieplej i jasne będzie, że przymrozki się skończyły, można powoli ściągać ze swoich roślin osłonki, którymi zakryliśmy je na zimę. Najlepiej zrobić to w taki dzień, który będzie ciepły, ale nie przesadnie, ale także bezwietrzny. Mogło bowiem się zdarzyć tak, że na roślinkach, pod przykryciem, pojawiły się pierwsze listki. Łatwo więc je strącić lub spalić za dużym słońcem. Nie ma na co czekać – czas zdjąć osłonki z roślinek!

zdj1

2. Porządkowanie rabatek, trawy oraz oczka wodnego

Czas na wycięcie, wyrzucenie zeschniętych roślinek. Pozbywamy się suchych bylin oraz roślin jednorocznych. Kiedy przejdziemy już do trawy – należy ją odpowiednio wygrabić oraz ewentualnie zająć się wertykulacją, jeśli widać, że ona tego potrzebuje. Należy zrobić to odpowiednim narzędziem do tej czynności lub grabiami z ostrymi ząbkami.

Dla osób, które mają oczko wodne – czeka was jego czyszczenie. Należy wyrzucić wszystkie rośliny, które już umarły. Jeśli mamy możliwość – musimy usunąć muł z dna. Może pomóc w tym specjalny odkurzacz do oczka wodnego.

  Zobacz także  


3. Wiosenne podcinanie

Należy wziąć sekator i podciąć wszystkie krzewy i drzewa, które tego wymagają. Te, które są regularne cięte mają później lepszy kształt, rosną większe i piękniejsze, a także są zdrowe. Jeśli chodzi o cięcie drzew – usuwamy tylko te gałęzie, które po mrozie nie mają racji bytu. To chyba jedne z najcięższych prac ogrodowych, które na nas czekają podczas wiosennych porządków.

4. Zamiatanie i czyszczenie tarasu/balkonu

Trzeba po prostu gruntownie pozamiatać tę powierzchnię, która tego wymaga, żeby wszystko wyglądało czysto i schludnie. Do tych porządków możemy również zaliczyć gruntowne czyszczenie tarasu oraz balkonu. Zmiatanie, mycie podłóg, oporządzanie roślin balkonowych.

zdj2

5. Powoli możemy siać

Warto sprawdzić w kalendarzu ogrodnika jakie rośliny mogą zostać już posadzone i można powoli się za to zabierać, aby za jakiś czas cieszyć się pięknymi krzewami czy kwiatami w naszym ogrodzie.

Po takich pracach nasz ogród będzie najpiękniejszy w okolicy. W połączeniu z wysprzątanym domem będzie dawało to niesamowity efekt.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz