×

Wyszukaj artykuł

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Weryfikacja dwuetapowa na Facebooku

Redakcja Pinbook | 12-05-2020 | skomentuj

Weryfikacja dwuetapowa na Facebooku

Fotografia poglądowa

OceńNa pewno wielu z was korzysta z Facebooka i innych serwisów społecznościowych. Tylko z niebieskiego giganta korzystają setki milionów internautów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że czasem staje się on celem oszustów, hakerów i włamywaczy. Nasze konta i profile warto więc solidnie zabezpieczyć – nie zawsze wystarczy mocne i długie hasło (nasze zabezpieczające ciągi znaków można złamać lub ulegają one wyciekom). W jaki sposób można się dodatkowo zabezpieczyć? Z pomocą przyjść nam może uwierzytelnianie dwustopniowe, które jest coraz popularniejsze w świecie wirtualnych serwisów.

  Zobacz także  


Konta, które zabezpieczamy hasłami w sieci, nie powinny mieć takich samych kodów dostępu. W przeciwnym wypadku jeśli ktoś pozna nasze hasło, może je wykorzystać w innych serwisach – tym samym stracimy dostęp do wielu z nich jednocześnie.

Jak działa weryfikacja dwuetapowa na Facebooku?

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Facebooku włączamy poprzez menu „Ustawienia bezpieczeństwa i logowania”, które znajdziemy w ustawieniach. Teraz wystarczy wybrać opcję „Używaj uwierzytelniania dwuskładnikowego”. Podwójna weryfikacja jest dobrym zabezpieczeniem konta – logujący się musi wówczas podać dodatkowy kod, który generowany jest w specjalnej zewnętrznej aplikacji uwierzytelniającej, lub wysyłany jest SMS-em na wskazany przez użytkownika numer. Podczas logowania mamy możliwość dodania naszego sprzętu do tak zwanych „urządzeń zaufanych” – dzięki tej opcji przy następnym logowaniu nie zostaniemy poproszeni o weryfikację naszej tożsamości.


Wszystko na temat:

Technologia Internet Facebook Poradnik Wszystkie tagiKomentarze: