×

Wyszukaj artykuł


Wiedzieliście o tym?

USB OTG – jak podpiąć klawiaturę i myszkę do naszego smartfona?

Redakcja Pinbook | 18-03-2020 | skomentuj

USB OTG – jak podpiąć klawiaturę i myszkę do naszego smartfona?

Fotografia poglądowa

Oceń


Nowoczesne telefony komórkowe (czyli popularne smartfony) już dawno przestały być wykorzystywane jedynie do wykonywania połączeń głosowych i wysyłania SMS-ów. Urządzenia bez problemu łączą się dziś z siecią i pozwalają na korzystanie ze wszystkich jej możliwości. Niewielu użytkowników smartfonów zdaje sobie jednak sprawę, że port USB ich telefonu może zostać wykorzystany na wiele różnych sposobów. Okazuje się, że podłączyć do niego można myszkę, klawiaturę, modem 3G czy pendrive. Urządzenie obsługiwać musi jednak usługę USB OTG (USB On The Go). Smakiem obejść się muszą posiadacze urządzeń z systemem Windows i iOS (Iphone). Pozostali sprawdzić powinni możliwości swojego telefonu – można to uczynić poprzez zainstalowanie odpowiedniej aplikacji. 

  Zobacz także  


Posiadaczy smartfonów z Androidem powinni zaopatrzyć się w sklepie Google Play w aplikację USB OTG Checker. Dzięki niej dowiemy się czy nasz telefon obsługuje tę usługę. Może być ona domyślnie wyłączona – można ją wówczas aktywować poprzez zrootowanie sprzętu (pamiętaj, że może to złamać zasady gwarancji). 

Przejściówka USB OTG

Smartfony zazwyczaj wyposażone są w mały port USB – raczej nie podepniemy do niego klawiatury czy myszki. Z pomocą przyjść może wówczas przejściówka - micro USB lub USB typu C (od strony smartfona) i standardowym gniazdem USB typu A z drugiej. Wówczas do naszego telefonu możemy podłączyć niemal wszystkie sprzęty dysponujące podobnym gniazdem. Ile kosztuje taka przejściówka? Nie musimy się liczyć z ogromnymi kosztami – zazwyczaj tego rodzaju kabelek można nabyć już za kilkanaście złotych. Warto rozważyć też urządzenia działające dzięki Bluetooth – są one znacznie bardziej mobilne od zwykłych sprzętów i świetnie sprawdzą się np. podczas wyjazdów lub urlopów. 


Wszystko na temat:

Internet Technologia Smartfon Programy i aplikacje Wszystkie tagiKomentarze: