×

Wyszukaj artykuł


Budowa sieci 5G

Donald Trump ostrzega sojuszników przed współpracą z Huawei

Redakcja Pinbook | 18-02-2020 | skomentuj

Donald Trump ostrzega sojuszników przed współpracą z Huawei

Fotografia poglądowa

Oceń


W niedzielę ambasador USA w Niemczech Richard Grenell poinformował, że prezydent Stanów Zjednoczonych zagroził, iż zaprzestanie udostępniania informacji krajom europejskim, które zgodzą się współpracować z chińską firmą Huawei przy tworzeniu sieci 5G. Grenell napisał na Twitterze:

Prezydent Donald Trump właśnie zadzwonił do mnie z Air Force One. Poinstruował, abym jasno przekazał, że państwa, które zdecydują się na współpracę z niegodnymi zaufania dostawcami technologii 5G, narażą nasze możliwości przekazywania informacji wywiadowczych.
 

  Zobacz także  

Video dnia:Do zaleceń Donalda Trumpa nie zamierzają się zastosować najważniejsi europejscy sojusznicy Stanów Zjednoczonych, takie jak Wielka Brytania oraz Francja. Władze tych państw podkreśliły, że nie będą uniemożliwiać Huawei uczestniczenia w ich przyszłych sieciach telekomunikacyjnych 5G. Jednak w związku z troską o bezpieczeństwo narodowe, nałożą na współpracę z chińskim gigantem technologicznym pewne ograniczenia.

Konferencja bezpieczeństwa

W Monachium odbyła się konferencja bezpieczeństwa, podczas której sekretarz stanu Mike Pompeo określił azjatycki koncern „koniem trojańskim chińskiego wywiadu”. Mówił także, że współpraca przy tworzeniu sieci 5G z Huawei umożliwi przeniesienie danych wszystkich mieszkańców krajów zachodnich do „chińskich tajnych służb” oraz „Chińskiej Partii Komunistycznej”.

Podczas konferencji szef chińskiej dyplomacji Wang Yi namawiał z kolei Europejczyków do podjęcia „należnego i mądrego wyboru”. Zwracał również uwagę na kwestię poszanowania zasady równych szans, którą powinny być objęte wszystkie firmy bez wyjątku.


Wszystko na temat:

Technologia Internet Donald Trump USA Chiny Polityka Twitter Europa Wszystkie tagiDodaj komentarz