×

Wyszukaj artykuł


Wierzycie w to?

Trójkąt Bermudzki – tajemnica niezwykłego miejsca

Redakcja Pinbook | 01-03-2020 | skomentuj

Trójkąt Bermudzki – tajemnica niezwykłego miejsca

Fotografia poglądowa

Oceń


Nasza planeta obfituje w liczne tajemnice i zjawiska nadprzyrodzone, których nie potrafimy objąć rozumem i wyjaśnić. Wciąż istnieją także miejsca, które budzą naszą ciekawość i nie są do końca zbadane. Jednym z nich jest tak zwany Trójkąt Bermudzki – fragment Oceanu Atlantyckiego, który owiany jest wyjątkowo złą sławą. Nie ma on określonego kształtu – terminu Trójkąt Bermudzki użył zaś po raz pierwszy Vincent Gaddis, który w 1964 napisał artykuł o tym tajemniczym miejscu. Co w nim wyjątkowego? Wydawałoby się, że jest to po prostu kolejny archipelag wysp położonych niedaleko Ameryki Północnej. Okazuje się jednak, że przez lata w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęły tu dziesiątki samolotów i okrętów. Tajemnica trójkąta do dziś nie jest wyjaśniona. 

  Zobacz także  


Legenda Trójkąta Bermudzkiego narodziła się w roku 1945 – w jego obrębie miały wówczas zaginąć amerykańskie samoloty wojskowe. Pierwsze wzmianki o dziwnych zjawiskach w jego obrębie są jednak znacznie starsze…

Legenda Trójkąta Bermudzkiego

Pierwszych wzmianek o niewyjaśnionych zjawiskach w tym rejonie można dopatrzeć się już w relacji Krzysztofa Kolumba. Zaobserwowano wówczas dziwne światła (ogniki), które miały tańczyć i gwałtownie poruszać się na linii horyzontu. W 1840 odnaleziony został zaś francuski żaglowiec „Rosalie”, który ku zdziwieniu wszystkich opuszczony był przez załogę. Od tamtej pory z różną częstotliwością dziwne zdarzenia nękają okolice Trójkąta Bermudzkiego. Czy istnieje jakieś naukowe wytłumaczenie tamtejszych zjawisk?

Naukowe hipotezy

Istnieje wiele hipotez i prób logicznego wytłumaczenia zjawisk, które mają miejsce na terenie Trójkąta Bermudzkiego. Wielu naukowców, specjalistów czy miłośników teorii spiskowych od lat stara się wyjaśnić zagadkę tego miejsca. Jedną z najbardziej prawdopodobnych hipotez jest metan, który pochodzić ma z dna oceanicznego. Jego wysokie stężenie może powodować na przykład wybuchy i zakłócenia pracy silników maszyn. Inne hipotezy mówią o magnetycznych anomaliach lub nawet o nieznanych siłach, przy których nauka jest bezsilna. Jak jest naprawdę? Być może nigdy się nie dowiemy.


Wszystko na temat:

Tajemnica Ciekawostki Wszystkie tagiKomentarze: