×

Wyszukaj artykuł

Grozi utratą zdrowia

Na TikToku pojawił się nowy i niebezpieczny trend

Redakcja Pinbook | 23-01-2020 | skomentuj

Na TikToku pojawił się nowy i niebezpieczny trend

Fotografia poglądowa

OceńNa TikToku wciąż pojawiają się nowe i dość niezrozumiałe trendy. Ostatnio w sieci zaroiło się od nagrań, na których młodzi ludzie w imię mody i kierowani chęcią przypodobania się znajomym, połykali kapsułki piorące. Musiało to być nie tylko nieprzyjemne, ale także niebezpieczne, z powodu możliwości dostania się do organizmu chemicznych substancji. Tym razem jednak powstała kolejna i jeszcze bardziej zagrażająca życiu oraz zdrowiu moda. Polega ona na umieszczeniu ładowarki iPhone’a w gniazdku i następnie włożeniu monety do wejścia USB lub wrzuceniu jej między gniazdko a ładowarkę.

  Zobacz także  


Wykonanie takiej czynności może przyczynić się do wywołania pożaru i poparzeń.

Zagrożenie

Straż pożarna ostrzega, że podobne postępowanie może spowodować powstanie iskier, uszkodzenie instalacji elektrycznej, a także pożar. Do takich przypadków doszło już dwa razy w Massachusetts w Stanach Zjednoczonych, gdzie konieczna była interwencja strażaków. Pierwszy z nich miał miejsce w mieście Holden – matka nastolatka poinformowała straż pożarną o przypalonym gniazdku. Z kolei w Westford Academy uczniowie doprowadzili w ten sposób do silnego iskrzenia z gniazdka elektrycznego, z którego zaczął również unosić się dym. Edward Bradley, szef straży pożarnej w Playmouth powiedział:

To prawie jak eksplozja. Prąd napędza ładowarkę i monetę - co powoduje, że staje się ona stopionym metalem.

Służby pożarne przestrzegają, że takie działanie może doprowadzić do podpalenia ubrania, a nawet uszkodzenia wzroku. Przede wszystkim zaś, grozi to poważnym porażeniem prądem. Strażacy, którzy mieli już styczność z nowym i niebezpiecznym trendem, proszą o rodziców o tłumaczenie dzieciom, jakie mogą być jego skutki.

  Zobacz także  


Co to jest TikTok?

TikTok jest aplikacją mobilną, która umożliwia tworzenie oraz udostępnianie bardzo krótkich (około 15-sekundowych) materiałów wideo, które mają przypominać muzyczne teledyski. Stworzyło ją w 2016 roku chińskie przedsiębiorstwo ByteDance. Aplkacja ta jest dostępna w 150 krajach świata, a jej twórcy umożliwiają jej pobranie w blisko 75 wersjach językowych. Aplikacji zarzuca się, że umożliwia publikowanie nielegalnych treści, np. pornograficznych, w związku z czym dostęp do niej został zablokowany już w Indonezji, Bangladeszu oraz Indiach.

Wszystko na temat:

Internet Młodzież TikTok Zdrowie Pożar Wszystkie tagiKomentarze: