×

Wyszukaj artykuł

TOP5 – najpiękniejsze i niedoceniane miejsca w Polsce

Redakcja Pinbook | 01-07-2019 | skomentuj

TOP5 – najpiękniejsze i niedoceniane miejsca w Polsce

mojemazury.pl kurierzamojski.pl tes.com

OceńStandardowo, kiedy myślimy o wakacjach w Polsce to decydujemy się zwykle na jedną z trzech najpopularniejszych opcji – góry, morze, Mazury. Jak każdy turystyczny region tak i te trzy wymienione mają swoje najpopularniejsze miejsca, czy kurorty. 

Połowa nadmorskich wczasów wygląda podobnie – tydzień w Mielnie, Łebie lub innym małym miasteczku położonym przy morzu. Jeśli nie wracamy za każdym razem w to samo miejsce to chociaż wybieramy, któreś z grupy popularnych. To samo ma miejsce w przypadku wczasów na Mazurach. Jaki kierunek obierają turyści? Giżycko, Mikołajki, Mrągowo – najpopularniejsze mazurskie miejscowości co roku odwiedzają setki tysięcy turystów, znaczna część robi to też w latach następnych. Kiedy jedziemy w góry, najwięcej turystów jest gdzie? Oczywiście w Zakopanem. Nieśmiertelne krupówki, usypane straganami z kiczowymi suwenirami i produktami imitującymi ręcznie robione, regionalne wyroby to istny horror. Oczywiście, są również inne miasta, ale w sezonie turystycznym za dużo się od siebie nie różnią. Jeśli jedziemy na narty to nam to raczej przeszkadzać nie będzie, wszak na stoki narciarskie tandeta jeszcze nie dotarła. 

Tym, co mają już dość tych samych miejsc każdego roku, proponujemy 5 najlepszych regionów w Polsce, w których prawdopodobnie nie mieli okazji jeszcze być, a być tam warto!

  Zobacz także  


5. Żuławy Wiślane

Żuławy to nazwa oznaczająca tereny w dolinie rzeki, szczególnie u jej ujścia, utworzone z osadów naniesionych przez kolejne wylewy. W naszym kraju, ten płaski region stanowi prawdziwą gratkę dla chętnych na wypoczynek z dala od wielkich miast i cywilizacji. Olbrzymie otwarte przestrzenie, w sezonie pokryte malowniczymi polami przeplatanymi wstęgami polnych dróg oraz wyjątkowa kultura Żuław czynią zeń bajkowy wręcz pejzaż, w którym wiele zapierających dech w piersiach miejsc pozostało wciąż nieodkrytych przez turystów.

4. Lubelszczyzna

Południowo wschodnia cześć kraju to istna perła w koronie turystyki pieszej. Niski stopień zagospodarowania przemysłowego i mnogość małych gospodarstw rozsianych po pełnym wzgórz i lasów terenie czynią zeń idealne miejsce na weekendowy wypad z rodziną. Poznaj urokliwe wsie i otwarte tereny, na których natrafisz na piękne winnice i sady. Spróbuj lokalnego wina lub cydru wytwarzanych z owoców Lubelskiej ziemi i zakochaj się w tym miejscu.

 

  Zobacz także  


3. Podlasie

To nie tylko krowy i pola! Kiedy raz trafisz w Podlaskie okolice, zapragniesz tu wrócić! Niekończące się stepy i lasy z rzadka przerwane przez dziurawe drogi prowadzące do miejscowości, w których ma się wrażenie, że czas stanął w miejscu – takie właśnie jest Podlasie. Idealny region na tygodniową wyprawę rowerową z namiotem i grupką przyjaciół. Mocno wzbogacone kulturą wschodnią Podlasie jest znakomitą propozycją dla tych, co chcą zobaczyć Polskę jakiej jeszcze nie znali.

2. Śląsk

Polski biegun ciepła. To właśnie tam każdego roku odnotowywane są najwyższe temperatury na terenie całego kraju. Niezwykle interesująca architektura i postindustrialne pozostałości po dawnych ośrodkach przemysłowych to tylko jeden z powodów, dla których warto wybrać się tam na kilkudniową wycieczkę. Z racji tego, że nie ucierpiał zbytnio w trakcie wojen i rozbiorów, Śląsk przepełniony jest pięknymi budynkami, często ukrytymi w wyjątkowych miejscach jak np. zamek Książ! Zakochaj się w śląsku i śląskiej godce!

1. Prawdziwe i dzikie Mazury

Nie Mikołajki, Giżycko i Mrągowo, ale północna i północno wschodnia część województwa mazurskiego jest tym co przez lata opisywane było w najpiękniejszych piesniach o krainie tysiąca jezior i lasów. Zostaw turystyczne kurorty i przesiądź się na rower. Zapuść się w pokryte lasami rejony, z rzadka przeplatane starymi wioskami i domkami. Mnóstwo nieodkrytych miejsc czeka na Ciebie w „Zielonych płucach Polski”, musisz tylko odważyć się wyruszyć na nieutarte szlaki.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: